Gazetka "O NAS"

Szkolna gazetka „O NAS” narodziła się razem ze szkołą, czyli w roku 1990. Pierwszy numer wydano przy pomocy MDK nr 2 w Bydgoszczy. Jej pierwszą opiekunką była mgr Grażyna Szymańska, od roku 1996 zespołem opiekuje się mgr Krystyna Sajdak. Zespół redakcyjny składa się z uczniów klas IV - VI.
Gazetka przybliża uczniom i ich rodzicom sprawy związane z życiem szkoły, informuje o uroczystościach, imprezach kulturalnych odbywających się w szkole, konkursach oraz ich laureatach. Można w niej znaleźć m. in. ciekawe wywiady oraz literackie próby uczniów. Oprócz kolejnych wydań gazetki ukazują się tzw. numery specjalne poświęcone jednemu tematowi, np. gazetka przygotowana z okazji przyjazdu Jana Pawła II do Bydgoszczy, gazetka wydana z okazji obchodów 10 – lecia Szkoły Podstawowej nr 63 czy gazetka, która powstała po śmierci Jana Pawła II.
W roku 1999 szkolna gazetka „O NAS” otrzymała grant oświatowy. Jako szczególne osiągnięcie zespołu należy wymienić wyróżnienie w konkursie organizowanym przez "Ekspress Bydgoski" oraz trzykrotne (w roku 1999, 2000 i 2001) zajęcie I miejsca w konkursie dziennikarsko – literackim „Szkolna Szwederiada” organizowanym przez MDK nr 2 w Bydgoszczy. Zespół redakcyjny nawiązał współpracę z lokalnymi pismami osiedlowymi: „Szwederowiak” i „Nasze Szwederowo”. Na łamach tych pism ukazały się teksty redagowane przez członków zespołu. Gazetka „O NAS” została zauważona i pozytywnie oceniona przez pracowników Muzeum Oświaty Ziemi Bydgoskiej. Można ją tam obejrzeć wśród wielu ciekawych eksponatów dotyczących dawnej i obecnej działalności bydgoskich szkół.
Wszystkie dotychczasowe wydania gazetki można obejrzeć w szkolnej bibliotece, natomiast od roku szkolnego 2013/2014 gazetka ukazuje się formie dokumentu elektronicznego i jest dostępna na szkolnej stronie internetowej.

Czytaj gazetkę „O NAS” - do pobrania poniżej:

- nr 52 (grudzień 2013 - styczeń 2014)

Gazetka jubileuszowa z okazji 10-lecia Szkoły (nr archiwalny - rok 2000)

Encyklopedia SP 63 (nr archiwalny - rok 2000)