-> Najnowszy użytkownik: DJ

Szkoła z klasą

SZKOŁA Z KLASĄ to akcja społeczna „Gazety Wyborczej”. Została ogłoszona  w maju 2002 roku. Do udziału zaproszono szkoły podstawowe i gimnazja. Zgłosiło się ponad cztery tysiące szkół z całego kraju – w tym również nasza. W ciągu roku szkolnego 2002/2003 każda szkoła musiała zrealizować sześć wybranych przez siebie zadań (po jednym do każdej zasady akcji). Sprawozdania z ich realizacji były przesyłane za pomocą Internetu do sekretariatu akcji i tam analizowane przez specjalistów. Tytuł SZKOŁY Z KLASĄ otrzymały te szkoły, które zaliczyły wszystkie sześć zadań.W roku szkolnym 2003/2004 nasza szkoła ponownie wzięła udział w kolejnej edycji SZKOŁY Z KLASĄ . Dalszy ciąg akcji przebiegał pod hasłem: "Lego, cogito, ago - Czytam, myślę, działam". Przygotowane przez zespoły nauczycieli prezentacje zostały umieszczone w Banku Nauczycielskich Projektów i Doświadczeń. Otrzymaliśmy certyfikaty z wszystkich trzech specjalności.

Dzięki pracy wielu naszych nauczycieli uzyskaliśmy tytuł SZKOŁY z klasą już podczas pierwszej edycji akcji „Gazety Wyborczej” i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przyjęliśmy na siebie wykonanie następujących zadań:

1. Sprawdźmy, czego nauczyliśmy
2. Czego będziemy uczyć i wymagać?
3. Festiwal nauki
4. Praca dla innych
5. Każdego można za coś pochwalić
6. Jak uczymy języka

Oto nasz certyfikat i dyplomy.