Strona Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 222
-> Najnowszy użytkownik: lala001

Projekt Comenius

Nasza szkoła realizowała w latach 2010-2012 projekt w ramach programu Comenius - Partnerskie Projekty Szkół.


Partnerskie Projekty Szkół Comenius promują współpracę europejską między grupami uczniów i nauczycieli z różnych krajów europejskich. Obejmują one szkoły z krajów uczestniczących w programie „Uczenie się przez całe życie”: 27 państw członkowskich Unii Europejskiej, a także Islandii, Norwegii, Liechtensteinu oraz Turcji. W nadchodzących latach do programu mają dołączyć Szwajcaria, Chorwacja oraz Macedonia.

Większość Partnerskich Projektów Szkół Comenius jest oparta na udziale przynajmniej trzech szkół z trzech krajów i jest finansowana przez dwa lata.

http://comenius.org.pl


 


Projekt "The Magic of Books" zakładał wymianę informacji między krajami współpracującymi w projekcie (Polska, Hiszpania i Finlandia) na temat ciekawych książek i ich autorów. Uczniowie szkół podstawowych przeczytali 7 książek. Były  to książki różnych autorów, teksty zarówno klasyczne jak i bardziej współczesne np. „Matylda” Roald Dahl, „Mikołajek” René Goscinny, „Przygody Tomka Sawyera” Mark Twain, „Mały Książę” Antoine de Saint Exupéry. Każdy z partnerów przeczytał i opracował cztery wyżej wymienione książki. Uczniowie w każdej ze szkół dokonali także wyboru piątej - ulubionej książki, którą zaprezentowali na stronie projektu. Ponadto każdy z partnerów opracował jedną książkę w swoim narodowym języku („Magiczne drzewo” Andrzej Maleszka) i jedną książkę w języku angielskim.

Dzięki temu nastąpił wzrost wiedzy uczniów na temat różnorodności kultur i języków europejskich, zwiększyła się ich efektywność czytania oraz osiągnięcia w języku angielskim i ICT.


Strony projektu:


Szkolna strona projektu - w języku polskim.


Strona w języku angielskim - publikować na niej będą wszyscy partnerzy.


Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.01
11,549,141 Unikalnych wizyt