Adoramus

Chór "Adoramus" powstał w 1991 roku przy parafii Bożego Ciała w Bydgoszczy. Założycielem i dyrygentem chóru, od samego początku jest mgr Jolanta Rybka. Pierwsze występy miały miejsce w kościele parafialnym, na terenie osiedla Szwederowo i w innych świątyniach Bydgoszczy. Obecnie chór działa przy Szkole Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy.

Zespół bierze udział w różnych imprezach oraz koncertach cyklicznych na terenie Bydgoszczy i innych miast Polski: Wiosna w Solankach w Inowrocławiu, Wielkopolskich Spotkaniach Chóralnych "Carmen Sacrum" w Kaliszu, Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii, Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych "Arti et Amicitiae" w Bydgoszczy, "Musica Sacra", Dniach Kultury Chrześcijańskiej. W 1998 r. chór "wyśpiewał" Puchar z wyróżnieniem Dyrektora IX LO podczas I Konkursu Chórów Dziecięcych w Bydgoszczy. Chór kilkakrotnie brał udział w konkursie "O Puchar Wojewody Bydgoskiego": trzykrotnie zajął I miejsce (w 1995, 1996 i 1997 roku)i raz w 1998 - II miejsce. W 1999 roku zdobył "Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego". Na Ogólnopolskim Konkursie Chórów a capella Dzieci i Młodzieży Szkolnej zespół „wyśpiewał” dwa „Złote Kamertony ” – zdobywając I miejsce w Polsce (1996r., 2000r.) i jeden Srebrny – zajmując II miejsce (1998r.). W listopadzie 2000 r. zespół wygrał „Przegląd Pieśni Renesansowej i Barokowej”. Chór „Adoramus” koncertował też w Belgii i Francji. „Adoramus” nagrał dwie kasety z kolędami: „Cicha noc” i „Bóg się rodzi”. Ma w swym repertuarze muzykę dawną i współczesną, zwłaszcza polskich kompozytorów oraz muzykę rozrywkową. W czerwcu 2001 roku chór „Adoramus” obchodził 10 – lecie istnienia.