Strona Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 222
-> Najnowszy użytkownik: lala001

Nowa strona internetowa SP63

STRONA WWW NIEAKTUALNAInformujemy, że od 02.01.2019 r. ruszyła nowa strona internetowa naszej szkoły dostępna pod adresami:

sp63.eu lub sp63.edu.bydgoszcz.pl


Bieżąca strona nie będzie aktualizowana.

Turnieje szachowe - sukcesy naszych uczniów

Sport

W piątek 7 grudnia 2018 roku w MDK nr 2 miejsce miała XXVI Bydgoska Olimpiada Młodzieży. Turniej szachowy w którym braliśmy udział przeznaczony był dla 4 osobowych drużyn szkolnych- roczników: 2003-2005. Uczestniczyło w nim 11 zespołów. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów w składzie: Aleksandra Barczewska z klasy 8e, oraz chłopcy z 7f: Paweł Mistur, Kacper Kacprzak i Karol Kacprzak. Ich wspaniała gra i postawa na dystansie 7 rund dostarczyła nie tylko wielu emocji, ale także wielkiego sukcesu- pucharowego 1 miejsca!

Drużyna awansowała tym samym do Mistrzostw Wojewódzkich.

GRATULUJEMY, BRAWO!


 

8 grudnia 2018 roku w MDK nr 2 IGRZYSKA SZACHOWE w ramach XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży przeznaczone były dla dzieci. Naszą szkołę reprezentowała 4 osobowa drużyna uczniów w składzie: Nina Cieślak- kl.5e, Patryk Wójtowicz- kl.4e,  Artur Pawlikowski- 5d i Oliwier Krzemiński- 6f. Młodzi zawodnicy wspaniale radzili sobie z grą na dystansie 9 rund, ale również ogromnymi emocjami, które rozgrywkom towarzyszyły. Ostatecznie turniej zakończony został sukcesem- zdobyciem jeszcze pucharowego 4 miejsca.

BRAWO, GRATULUJEMY!

To również awans do Mistrzostw Wojewódzkich- w tej kategorii wiekowej.


 

 

Bieg dla Ignasia

Aktualności
W niedzielę 2.12.18r. przy III LO w Bydgoszczy odbył się charytatywny "Bieg dla Ignasia". Nasza szkoła, jako jeden ze współorganizatorów, także włączyła się w tę akcję - uczniowie oraz maluchy wraz z rodzicami mieli okazję sprawdzić się na krótkim dystansie, natomiast starsi biegacze - na odcinku 5km. Nie zabrakło także nauczycieli, a nawet samego Pana Dyrektora! Nad trasą czuwali nasi wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego.

Samorząd Uczniowski - listopad

Z życia uczniów

W ostatnim czasie Samorząd Uczniowski był inicjatorem obchodów "Dnia pluszowego misia" oraz zorganizował dyskotekę andrzejkową. Obie akcje zyskały akceptację wielu uczniów, którzy chętnie zaprosili do szkolnej ławki swoich pluszowych przyjaciół oraz bawili się podczas imprezy okraszonej andrzejkowymi przepowiedniami. Dziękujemy za udane inicjatywy i dobrą zabawę.


 

Wystawa latawców

Z życia uczniówW związku ze zbliżającym się końcem jesieni, chcieliśmy pożegnać ją w oryginalny sposób. Nawiązując do pięknych jesiennych barw, uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali niespodziankę - wystawę kolorowych latawców. Prace te wykonali uczniowie klas szóstych, pod opieką pana Mirosława Przymusa. Wystawę można zobaczyć na holu II piętra. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali latawce i chętnie je zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom.
Serdeczne podziękowania należy złożyć na ręce Pani Marty Murawskiej- Gierszewskiej za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, a dyrekcji szkoły za zgodę i udostępnienie miejsca na wystawę prac uczniów. Dziękujemy także wszystkim pozostałym nauczycielom i pracownikom szkoły za cierpliwość i zrozumienie przy realizacji tego zadania.
Mamy nadzieję, że ten pomysł Wam się spodoba i przygotujecie podobne prace w przyszłym roku szkolnym.

Pozdrawiamy: Marta Murawska-Gierszewska i Mirosław Przymus

Debata "Patriotyzm - teoria czy praktyka?"

Z życia uczniów26.11.2018 roku, w naszej szkole odbyła się pierwsza debata klas ósmych na temat: "Patriotyzm - teoria czy praktyka?". Debata ta była zwieńczeniem wszystkich szkolnych uroczystości dotyczących obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Klasę 8d reprezentowali:Dominik Dobrzyński, Oliwia Małecka, Kacper Kołodziejski, a klasę 8g: Hubert Ledziński, Damian Betke i Kacper Barkowski. Dodatkowo, marszałkami prowadzącymi debatę, byli: Mateusz Okoński z klasy 8d i Igor Chabowski z 8g.

Kapsuła czasu 2018-2118

Z życia uczniówW piątek 16 listopada 2018 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, odbyła się uroczystość zakopania "kapsuły czasu", jako jedno z działań związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W obecności dyrekcji, nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych gości z Rady Osiedla Szwederowo p. Danuty Dei i p. Krystyny Gawek, odczytano list dla potomnych z przesłaniem dla przyszłych pokoleń. W kapsule umieszczono życzenia dla Niepodległej, przygotowane przez uczniów i pracowników szkoły, zdjęcia klas, gazety, pamiątki, dokumenty i przedmioty, które są symbolem współczesności.W miejscu ukrycia "kapsuły czasu" znajduje się pamiątkowa tablica, która informuje o terminie jej wydobycia za sto lat.

Poezja patriotyczna - konkurs

Z życia uczniówWpisując się w miejskie obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej w MDK nr 4. Chociaż nie udało się zająć miejsc na podium, był to świetny sposób na uczczenie tak doniosłego wydarzenia.

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Z życia uczniówTegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozciągnęły się na cały, poprzedzający rocznicę, tydzień. Zorganizowano konkursy, wystawy, akcje okolicznościowe. Uwieńczeniem tych działań był piątkowy apel, podczas którego, o 11:11, tworząc biało-czerwoną flagę, odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy.

Również z okazji święta 100. rocznicy odzyskania Niepodległości uczniowie zasadzili wyjątkowe drzewko - platan. Na razie niskie, wątłe i bezradne, ale za 100 lat będzie piękną pamiątką tego wyjątkowego święta. Będziemy o nie dbać.

Kolejnym elementem obchodów było przedstawienie. Uczniowie klasy 5g wraz ze starszymi kolegami wzięli udział w inscenizacji słowno-muzycznej pt: "Nasz dom z cmentarza podźwignięty". Młodym artystą towarzyszyły solowe występy muzyczne dzieci przygotowanych pod kierunkiem pana Piotra Szczepańczyka.

Znicz dla Pana Jacka Zieliniewicza

Z życia uczniów31.10, w przeddzień święta Wszystkich Świętych uczennice z kółka historycznego udały się na grób Pana Jacka Zieliniewicza (byłego więźnia obozu w Oświęcimiu). Pan Jacek, przyjaciel naszej szkoły, przez 15 lat przychodził i w przejmujący sposób opowiadał o swoich przeżyciach, w maju 2018 roku nie zdążył. Teraz my go będziemy odwiedzać. Niech odpoczywa w pokoju.

ITTF World Junior Circuit - 2018 Slovak Cadet Open

SportW dniach od 1 do 4 listopada 2018r. w miejscowości Senec k/Bratysławy (Słowacja)odbyły się międzynarodowe zawody tenisa stołowego z cyklu ITTF World Junior Circuit - 2018 Slovak Cadet Open. Ogromne wyróżnienie spotkało uczennicę naszej szkoły Karolinę Hołda z kl. 6e, która została powołana do reprezentacji Polski na ten turniej. Oprócz 12 osobowej reprezentacji Polski wystąpiło w nim również 146 czołowych zawodników i zawodniczek z 22 krajów, m.in. z Chin, Tajwanu, USA, Kazachstanu, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i krajów europejskich. W swoim reprezentacyjnym debiucie na międzynarodowej arenie Karolina zaprezentowała się bardzo dobrze, gdyż wygrała 2 z 6 pojedynków singlowych i 1 z 3 pojedynków deblowych. Należy nadmienić, iż Karolina była najmłodszą zawodniczką w turnieju dziewcząt (jedyną z rocznika 2007), gdzie występowały zawodniczki urodzone po 01.01.2003r. Serdecznie gratulujemy.

Wiadomości ze swietlicy szkolnej

Z życia uczniów

 

Koniec października to czas kiedy wspominamy tych, których już z nami nie ma, czas zadumy, pamięci i szacunku. Tworzymy z dziećmi z papieru kwiaty, lampiony i znicze, kultywujemy w świetlicy rodzimą tradycję, a także poznajemy zwyczaje różnych narodowości, Jak czci się pamięć o zmarłych na świecie?. W minionym tygodniu obchodziliby "niebieski" Dzień Nieba, a po południu 31 października br. bawiliśmy się podczas Halloween w świetlicy.
Podsumowaniem "Żołędziowych zbiorów" były Jesienne Warsztaty Plastyczne dla dzieci przebywających popołudniu w świetlicy - odbyły się 30 października. Dzieci wykonały liczne ozdoby z papieru oraz pajączki z kasztanów, które zbieraliśmy w tym miesiącu dla Nadleśnictwa w Żołędowie. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w "Żołędziowych zbiorach" w ramach projektu Leśna Skrzynia Skarbów 2018/2019. Łącznie zebraliśmy 700 kg kasztanów i 150 kg żołędzi, które posłużą jako karma dla zwierząt.

 

19 października 2018 roku dzieci z klas pierwszych z Pawilonu bawiły się podczas uroczystości Pasowania na świetlika. Wszyscy uczestniczący podołali przygotowanym konkurencjom i zadaniom, które odbyły się w dwóch turach (w świetlicy i na świeżym powietrzu). Na zakończenie Dzieci radośnie ślubowały być wesołymi i koleżeńskimi oraz dbać o siebie wzajemnie, pomagać sobie i opiekować się świetlicą.
DZIĘKUJEMY RODZICOM I DZIECIOM za wielkie serce i okazane wsparcie w świetlicowej akcji dla potrzebujących zwierząt. Zebrane w świetlicy dary dla psów poprzez ręce szkolnej wolontariuszki dzieci przekazały do Fundacji Ostatnia Przystań oraz fordońskim kociakom.
Wrzesień i październik to czas, kiedy dzieci w świetlicy zaznajamiają się corocznie z prawami dzieci i wynikającymi z nich obowiązkami. Poznają zasady szkoły i regulaminy. Podsumowaniem tych działań jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka obchodzony 20 listopada.

"Shareyourknowledge"

AktualnościDrodzy uczniowie,
Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie plastyczno-językowympoświęconym kulturze ‘Shareyourknowledge’.
W listopadzie odbędzie się IV edycja tego konkursu ‘The song I love…’. Szczegółowe informacje ->> czytaj więcej.

Drama Queens - Holmes & Clueless

Z życia uczniówOto kolejne przedstawienie przygotowane przez uczestniczki koła teatralnego 'Drama Queens'. Tym razem uczennice klasy 7e przedstawiają przygody dwóch słynnych detektywów - Holmesa i Cluelessa. Enjoy the show!

Kolejne filmiki po kliknięciu Czytaj więcej

Akcja "Wietrzenie szafy"

Z życia uczniówPamiętacie akcję „Skarpeta”? Zbieraliśmy skarpety dla dzieci z Domu Pomocy Społecznej „Słonczeczko”. W październiku zostaliśmy zaproszeni przez mieszkańców placówki na bajkowy pokaz mody w ramach podziękowania za dary. W trakcie rozmowy z pracownikami „Słoneczka” okazało się, że brakuje dzieciakom ubrań.
Zatem, jeśli wyrosłeś/aś ze swoich ubrań, chcesz pomóc, przynieś rzeczy do Sali 210. Pamiętaj, że ubrania muszą być wyprane i zadbane, najlepiej powyżej rozmiaru 122cm.
W razie pytań, zgłoś się do Pani Katarzyny Woźniakowskiej, która koordynuje akcją. Dziękujemy
Wygenerowano w sekund: 0.01
11,455,102 Unikalnych wizyt