Nawigacja

Reforma edukacji


e-dziennik

Ostatnie artykuły

Polecamy

Aktualnie online

-> Gości online: 6

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 331
-> Najnowszy użytkownik: DJ

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste  rozpoczęcie  roku  szkolnego  2017 / 2018

w  poniedziałek  4 września 2017 r.  na  boisku:

godz.  8:00   –   klasy  VII

godz.  8:30   –   klasy  III

godz.  9:00   –   klasy  VI

godz.  9:30   –   klasy  II  oraz  klasy  I

godz. 10:00   –   klasy  V

godz. 10:30   –   klasy  IV

Jeżeli  będzie  padał  deszcz, zapraszamy  na  hol  w  budynku  głównym.

Dyrekcja  SP 63

Konkursy fotograficzne

Prace uczniów

Wakacje to najlepszy czas, by odwiedzane miejsca i mile spędzane chwile utrwalić w obiektywie. W związku z tym zapraszamy do wzięcia udziału w proponowanych poniżej konkursach fotograficznych. Szczegółowy regulamin każdego z konkursów dostępny po kliknięciu jego nazwy.

 

"Harcerskie życie w obiektywie"

"Piękno przyrody na Szwederowie"

"Uroki Wisły"

Festyn charytatywny dla Ignasia

Image and video hosting by TinyPic

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Z życia uczniów

23. czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole. Blisko tysiąc uczniów od września czekało na hasło WAKACJE. Zanim jednak było im to dane, należało podsumować dziesięć miesięcy nauki. Podczas spotkania w sali gimnastycznej wysłuchaliśmy słów Pana Dyrektora Przemysława Kotłowskiego, oklaskiwaliśmy występy artystyczne uczniów oraz byliśmy świadkami wręczenia świadectw z wyróżnieniem.

-->>Zdjęcia<<--

Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek

Sport

W dniach 17 - 18 czerwca 2017 r. w Krakowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek w tenisie stołowym. W zawodach tych brało udział najlepszych 64 zawodników i 64 zawodniczek w Polsce w tej kategorii wiekowej (roczniki 2006-2007), w tym debiutująca w imprezie takiej rangi trójka uczniów naszej szkoły: Karolina Hołda z 4e, Małgorzata Osińska z 4d oraz Kamil Chabowski z 4c. Wszyscy na co dzień trenują w klubie MKS EMDEK Bydgoszcz. Ogromną niespodziankę sprawiła Karolina Hołda (rocznik 2007), która wywalczyła tytuł II wicemistrzyni i brązowy medal Mistrzostw Polski w grze podwójnej (wspólnie z Zuzanną Dąbrzał z Inowrocławia) oraz zajęła bardzo wysokie 5 miejsce w grze pojedynczej, przegrywając tylko z późniejszą zwyciężczynią  Mistrzostw Polski. Również bardzo dobrze wypadło dwóch pozostałych uczniów naszej szkoły. W grze pojedynczej Małgorzata Osińska zajęła miejsce 33, a Kamil Chabowski miejsce 13. Całej trójce serdecznie gratulujemy.

Rozdanie dyplomów i nagród

Z życia uczniów

21. czerwca odbyło się rozdanie nagród i dyplomów. Uczniowie, którzy spróbowali swoich sił w zmaganiach konkursowych i zostali laureatami zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Dodatkową nagrodą były oklaski od zgromadzonych kolegów i koleżanek.

Festiwal Małych Form Scenicznych Dzieciństwo Bez %

Z życia uczniów

08.06.2017r. grupa dzieci z klas II wraz z opiekunami wyszła do Areny Artego na finał Festiwalu Małych Form Scenicznych Dzieciństwo Bez %. Dzieci mogły obejrzeć ciekawe przedstawienia przygotowane przez rówieśników z innych placówek oświatowych związane z wyżej wymienioną tematyką.

Uczeń naszej szkoły - Patryk Wójtowicz z klasy IIb,  zajął I miejsce w konkursie na wykonanie pracy plastycznej o tematyce antyalkoholowej "Rzetelny sprzedawca alkoholu - nie sprzedaje dzieciom i młodzieży".
Serdeczne gratulacje za pomysłowość i talent plastyczny.

Image and video hosting by TinyPic

Twórca rodzi się w Tobie

Prace uczniów

12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 62 wręczone zostały nagrody dla młodych pisarzy, którzy przenieśli nas w świat swojej fantazji w Międzyszkolnym Konkursie Literackim " Twórca rodzi się w Tobie". Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła utalentowana uczennica klasy 4b, Aleksandra Frygier. Gratulujemy

Lider kreatywności

Z życia uczniów

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zajął III miejsce w II edycji konkursu "Lider kreatywności". Imprezy i akcje organizowane przez naszych uczniów zyskały uznanie w oczach jury, które zwracało uwagę na jakość i pomysłowość imprezy oraz zaangażowanie uczniów.

Dni Szwederowa

Z życia uczniów

Podczas tegorocznych Dni Szwederowa wystąpili także uczniowie naszej szkoły - duet gitarowy Bartek Chełmiński i Krzysztof Walkowski oraz Maja Bednarek, która zaśpiewała piosenkę "Łatwopalni" z rep. Maryli Rodowicz. Występ był bardzo udany, a młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Z życia uczniów

W naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, który podczas spotkań z uczniami poruszył temat niepełnosprawności. Zwracał uwagę na potrzeby osób na wózkach, właściwe zachowanie wobec osoby niepełnosprawnej, a także przekonywał, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w aktywności fizycznej i uprawianiu sportu.

Mini playback show

Edukacja wczesnoszkolna

07.06.17r. w Pawilonie odbyła się zabawa "Mini playback show". W zabawie brało udział 22 uczniów z klas I-III. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, byli znakomicie przygotowani do swoich występów. Dzieci w atrakcyjnych strojach, czasami z makijażem  doskonale naśladowały ulubionych wykonawców i świetnie radziły sobie z tremą. Niektórzy wystąpili także na Festynie Charytatywnym.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Image and video hosting by TinyPic

Świetlik teatralny

Z życia uczniów

7 czerwca 2017r. dzieci ze świetlicy z  pawilonu wystąpiły na scenie Kina Adria podczas VIII Przeglądu Świetlicowych Zespołów Teatralnych organizowanego przez SP 41. Reprezentacja SP 63 "Świetliki" przygotowała przedstawienie pt. "Drzewa zielone serce przyrody". Wystąpili: Kolberg J. Wojciechowska L. Mazur Z. Brzezińska M. Koperska J. Krzymińska M. Krzemińska J. Pietrzak E. Siuda A. Baran J. Januszewska Z. Ostrowska H. Tatarzyn Ł. Wiliński W. Smuga W. Cichocki K. Dziękujemy rodzicom za obecność i pomoc!

BOM 2017 - zakończenie

Sport

6 czerwca na Hali Łuczniczka odbyło się zakończenie XXIV edycji Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. W tym roku w kategorii szkół podstawowych zwycięzcą  po raz drugi z rzędu okazała się nasza szkoła.

Bydgoska Olimpiada Młodzieży to cykliczna impreza sportowa, organizowana przez Miejski Szkolny Związek Sportowy wspólnie z Miastem Bydgoszcz. Do kwalifikacji zaliczane są zespołowe gry sportowe, lekkoatletyka, sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy (drużynowo), szachy oraz pływanie. W tegorocznej edycji BOM udział wzięło ok. 10 tyś uczniów z 44 szkół.

Bezpieczeństwo oczami dziecka / Mali ratownicy

Z życia uczniów
1 czerwca 2017 r. na Kartodromie przy ul. Fordońskiej uczestniczyliśmy w festynie pt. "Bezpieczny uśmiech dziecka" podczas którego nagrodzono dzieci za konkurs  plastyczny pt. "Bezpieczeństwo oczami dziecka". Zuzanna Januszewska stanęła na 3 miejscu podium a obok niej wyróżnione w konkursie Zuzanna Mazur i Jagoda Modniewska.
31.05.2017 r. odbył się V Międzyszkolny Konkurs udzielania pomocy przedmedycznej w kl. I-III "Mali Ratownicy" w Zespole Szkół nr 36. Dzieci ze świetlicy SP63 uczestniczyły jako drużyna w części teoretycznej ( rozwiązanie testu ) oraz praktycznej, dostosowanych do poziomu opracowanych treści i umiejętności uczniów. Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Januszewska, Helena Ostrowska oraz Olaf Januszewski.
Wygenerowano w sekund: 0.07
6,643,340 Unikalnych wizyt