Nawigacja

Klasy 1-3

Losowa Fotka

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie artykuły

Polecamy

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 330
-> Najnowszy użytkownik: lala001

Spotkanie z medalistką olimpijską

Sport

W poprzednim tygodniu w naszej szkole odbyło się spotkanie z medalistką olimpijską Beatą Mikołajczak. Wybitna kajakarka opowiadała o swoim życiu sportowym oraz pozasportowym, ale przede wszystkim zachęcała naszych uczniów do uprawiania sportu - w szczególności kajakarstwa. Uczniowie mogli zadawać pytania, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz zdobyć cenny autograf. Być może za kilkanaście lat ktoś z naszych uczniów będzie zdobywał medale "na wodzie".

Spotkanie z robotyką

Z życia uczniów

We wtorek 6 października uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaznajomić się z tematem robotyki. Poznali rodzaje robotów, sposób ich programowania oraz specyfikę pracy. Uwieńczeniem spotkania był pokaz robotów, które skonstruować i zaprogramować może każdy, także dziecko.

"Dzień muszki"

Z życia uczniów

30 września w naszej szkole zrobiło się elegancko za sprawą zabawy "Dzień muszki". Uczniowie i nauczyciele włączyli się do akcji Samorządu Uczniowskiego przyozdabiając swój codzienny strój muszką. Dziękujemy.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Edukacja wczesnoszkolna

Po raz kolejny uczniowie młodszych klas w naszej szkole wzięli udział w konkursie plastycznym. W tym roku powiązany był z „Europejskim  Dniem bez Samochodu”, którego  obchody odbyły się w niedzielę 20 września 2015r. Konkurs przygotowało Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy przy współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Temat konkursu powiązany jest z projektem realizowanym w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego: „Wszyscy Jesteśmy Pieszymi”.


Aż 42 dzieci z 9 klas wykonało prace  urozmaiconymi technikami plastycznymi: były makiety, collage, rysunki pastelami, prace z plasteliny itd. przedstawiające wymarzoną drogę dziecka, rysunki przeszkód na jakie natrafia dziecko, piękne otoczenie trasy.

Konkurs ma nam uświadomić jak dzieci widzą swoją drogę do szkoły, czy czują się w czasie tej podróży komfortowo i bezpiecznie?

Czekając na rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę na Wyspie Młyńskiej podziwiajmy piękne prace naszych małych artystów.

Lista uczestników: 1A:Szymon Kapłon, Krystian Kowalski, Hania Zagrodnik, Basia Korman, Patrycja Palicka, Basia Wieczorek ; 1B:Wojciech Piasecki, Milena Kapanowska, Natalia Świerczyńska; 1C:Liliana Kaźmierczak, Nikodem Kozłowski, Katarzyna Świtaj, 1D:Elen Avagyan, Marcel Gil, Marta Borczykowska, Mikołaj Lewicki, Wiktoria Kuch; 1E: Jan Ratkowski, Antoni Ratkowski, Franciszek Dworski, Julia Orłowska, Martyna Buraczyk, Blanka Figiel, Emilia Mellin, Luiza Skrzypnik, Amelia Napieralska, Oliwia Napieralska; 1F: Michał Sobolewski, Franciszek Szubarga, Cyprian Przybył, Jakub Jabłoński, Amelka Szmigiero, Jagoda Czajkowska; 1I: Wojciech Bryda, GabrysiaLeszczyńska, Amelia Ziółkowska; 2A: Eliza Jankowska, Zuzanna Wieczorek; 3C: Patrycja Drzycimska, Andrzej Kłos, Hubert Sieg.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Aktualności

1 września zabrzmiał w szkole pierwszy dzwonek obwieszczając początek roku szkolnego 2015/2016. Zgromadzonych uczniów i rodziców powitał tego dnia Pan Przemysław Kotłowski, który na stanowisku Dyrektora Szkoły zastąpił Panią Elżbietę Wiewiórę. O godne pożegnananie wakacji i zachętę do powrotu do szkolnych ławek zadbali w występie artystycznym uczniowie klasy VIf . Mimo jeszcze wakacyjnej pogody nadszedł już czas nauki. Życzymy, aby sprawiała ona dużo radości, a jej efekty dawały satysfakcję.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Z życia uczniów

W piątek uroczyście zakończyliśmy czas nauki w roku szkolnym 2014/2015. Podczas podsumowujących rok spotkań wysłuchaliśmy wystąpienia Pani Dyrektor, obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez klasy Vb oraz VIc, a także byliśmy świadkami publicznego uhonorowania tych uczniów, którzy swoją wiedzą i zachowaniem zasłużyli na świadectwo z wyróżnieniem. Nadszedł czas upragnionych wakacji, więc życzymy wszystkim, aby te dwa wyczekiwane miesiące upłynęły radośnie i bezpiecznie.

->zdjęcia<-

Rozdanie nagród i dyplomów

Z życia uczniów

Jak co roku ostatni tydzień czerwca był doskonałą okazją do podsumowań i uhonorowania uczniów biorących udział w konkursach przez cały rok szkolny. Język polski, matematyka, historia, muzyka, plastyka i wiele innych dziedzin opanowali na wysokim poziomie uczniowie naszej szkoły, za co do ich rąk trafiły dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swoich pasji.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM BEZPIECZNYCH WAKACJI!

Edukacja wczesnoszkolna

W ostatnich dniach szkoły odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów klas II pod nazwą „Bezpieczne wakacje”.

Uczestnicy warsztatów zastanawiali się jak przestrzec koleżanki i kolegów przed niebezpieczeństwami grożącymi w czasie wakacji. Wykonali plakaty, które można podziwiać na holu szkoły i które z pewnością będą przypominać innym dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

Dyskoteka szóstoklasistów

Z życia uczniów

23 czerwca odbyła się przygotowana specjalnie dla kończących szkołę uczniów klas szóstych pożegnalna dyskoteka. Na parkiecie spotkali się uczniowie oraz ich nauczyciele, aby wspólnie bawić się w rytm muzyki. Energetyczny taniec królował przez dwie godziny, które tego dnia upłynęły wyjątkowo szybko. Dziękujemy za udaną zabawę.

-->zdjęcia<--

Klucz do...

Z życia uczniów

W sobotę, w Lubostroniu odbył się VII przegląd twórczości dziecięcej "Klucz do...". Był on zwieńczeniem poszukiwań kluczy do: poezji, plastyki i grafiki komputerowej. Licznie przybyli goście mieli okazję obcować ze sztuką na wielu płaszczyznach. Podczas spotkania pojawił się taniec, śpiew, a także wystawa i recytacja dzieł konkursowych, których autorzy zostali nagrodzeni. Nie zabrakło niespodzianek. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek oraz premiera filmiku stworzonego przez dzieci specjalnie na ten dzień.

-->Zdjęcia<-- -->Film<--

Czar 2 kółek - finał

Sport

15 czerwca 4-osobowa reprezentacja SP63 wzięła udział w finale miejskim "Czaru 2 kółek". Zwycięzcą w swojej kategorii wiekowej został Sebastian Lewandowski z klasy IVb, który otrzymał złoty medal, puchar, dyplom i nagrodę rzeczową - rower. Piotr Laskowski z klasy VIa zajął drugie miejsce (srebrny medal), Franciszek Donarski z klasy IVg był piąty w finale, a Piotr Wnuk z klasy IVb zakończył zawody na półfinale (miejsce 7-12). Gratulujemy.

Konkurs Mali Ratownicy

Edukacja wczesnoszkolna

Zdjęcia.

Drzycimska Patrycja z 2c, Tarlecka Weronika z 2d i Aleksandra Dembińska z 2d

przygotowujący do konkursu Zduńska M. i Bogulska H.

Konkurs plastyczny "Kosmiczna Podróż"

Edukacja wczesnoszkolna

Konkurs plastyczny "Kosmiczna Podróż" organizowała świetlica ZS nr 25.

Cele konkursu m.in.
- propagowanie Światowego Dnia Kosmosu 21V
- rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych
- rozbudzanie postawy twórczej u dzieci
- wykorzystanie różnych materiałów w pracach plastycznych.

Wśród 137 prac w formacie A4 wykonanych dowolną techniką nasze dzieci też zostały docenione i nagrodzone dyplomami i upominkami.

Konkurs Mój Pupil

Edukacja wczesnoszkolna

W maju braliśmy udział w konkursie  plastyczno-literackim "Mój Pupil" organizowanym przez świetlicę Zespołu Szkół nr 25 Mistrzostwa Sportowego.

Wczoraj dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki za prace A3 wykonane w technice origami płaskie z kół.

Zdjęcia.


Celem konkursu było m.in.:

- rozwijanie twórczej działalności i wyobraźni dziecka
- doskonalenie warsztatu techniki plastycznej origami
-popularyzacja praw zwierząt wśród dzieci.

Czar 2 kółek

Sport

Nasi uczniowie kolejny raz z sukcesami wystartowali w eliminacjach III strefy zawodów "Czar 2 kółek". 11 czerwca zdobyli medale i awansowali do finału, który odbędzie się 15 czerwca na stadionie Zawiszy:

Piotr Laskowski 2002 - złoty medal

Sebastian Lewandowski 2004 - złoty medal

Piotr Wnuk 2005 - srebrny medal

Franciszek Donarski 2004 - brązowy medal

Poza medalistami, drużynę SP 63 reprezentowali:

Michał Frąckowiak 2003 - finalista (6 miejsce), Bartosz Palicki - półfinalista, Paulina Papke, Kasper Borkiewicz i Hubert Ledziński.

Wygenerowano w sekund: 0.09
5,355,745 Unikalnych wizyt