Klasy 1-3

Losowa Fotka

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

-> Najnowszy użytkownik: lala001

Wigilia w chacie kujawskiej

Z życia uczniów

W piątek, ostatniego dnia przed świąteczną przerwą, uczniowie z klasy VIb zabrali nas, w przygotowanym przez siebie spektaklu, do kujawskiej chaty tętniącej przygotowaniami do wigilijnej wieczerzy. Zdradzili tajemnicę podłaźnika, przepowiedzieli przyszłość z kłosa zboża, przesiali mąkę i połamali chleb. Wszystko zgodnie z wieloletnią kujawską tradycją. O muzyczne dopełnienie inscenizacji zadbał zespół pod kierunkiem Pana P.Szczepańczyka. Serdecznie dziękujemy Pani A. Cieszyńskiej i Pani M. Bochańskiej-Kowalskiej za przygotowanie aktorów  oraz czuwanie nad całością przedstawienia, dzięki któremu cofnęliśmy się w czasie i przypomnieliśmy, często już zapomniane, tradycje bożonarodzeniowe.

Spotkania opłatkowe

Z życia uczniów

W środę, 17 grudnia uczniowie klas IV - VI z wychowawcami zorganizowali klasowe spotkania opłatkowe. Były one okazją do zajęcia miejsca przy jednym stole, złożenia sobie życzeń, obdarowania się upominkami oraz wspólnego śpiewania kolęd. Również tego dnia spotkali się nauczyciele i inni pracownicy szkoły, którzy zostali obdarowani przez Samorząd Uczniowski mocą życzeń oraz występem artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję. Serdecznie dziękujemy.

Wigilia Staropolska na Pałukach

Z życia uczniów

W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie kilka klas IV i V wybrało się do Gąsawy aby poznać zwyczaje i obyczaje wigilijne Pałuk.  Wizyta nie ograniczyła się tylko do teorii. Każdy uczeń samodzielnie przygotował nierozerwalnie związane ze świątecznym czasem pierniki, udekorował bombki oraz skomponował własny zielony stroik. Elementem wieńczącym wyjazd była wspólna, smaczna wieczerza.

Ten zimowy czas

Z życia uczniów

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami, a wraz z nią piękny czas rodzinnego świętowania. O odpowiedni klimat w naszej szkole dbają m.in. nauczyciele zajęć technicznych i plastyki, pod których kierunkiem uczniowie przyozdobili okna wieloma płatkami śniegu, a także w mijającym tygodniu, dumnie prezentowali na głowach, wykonane własnoręcznie opaski świąteczne. Czekamy na kolejne pomysły, które dodadzą szkolnym korytarzom kolorytu.

Świetlicowy dzień 8 12 2014

Edukacja wczesnoszkolna

Dziś odwiedziła świetlicę Pani Sylwia Piotrowska - studentka z UKW która zaprezentowała dzieciom tradycyjny stój kujawski oraz ludową kulturę regionu kujawsko-pomorskiego (Pani Sylwia reprezentuje Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Bydgoska").
Dzieci zachwycone oryginalnością stroju jak też prezentowaną muzyką i tańcem wykonały pamiątkowe rysunki Pani Sylwii. Dziękujemy serdecznie za wspaniałe spotkanie!

Moja przytulanka

Edukacja wczesnoszkolna

Dzieci ze świetlicy uczestniczyły w Międzyświetlicowym Konkursie plastycznym "Moja przytulanka, mój pluszowy miś" ogłoszonym z okazji Światowego Dnia Misia przez świetlicę z Zespołu Szkół Nr 25 Mistrzostwa Sportowego z ul. Czartoryskiego 18. Każdy z uczestników otrzymał skromne upominki oraz dyplomiki.

Zdjęcia.

Dziękujemy organizatorom oraz gratulujemy dzieciom:
I miejsce: Lena Kotłowska, Zuzia Zagórna i Nadia Duszka
II miejsce: Katarzyna Kulpa i Oliwia Wałecka
III miejsce: Anna Szefler
Wyróżnienie: Nadia Kalinowska, Paweł Gil, Kacper Czarnecki, Wiktor Stańczyk, Nadia Ładzińska, Małgorzata Rataj, Julka Kin, Maja Krzymińska, Jakub Dybek, Mateusz Antoniewicz, Martyna Jendykiewicz, Emilka Jakubczyk,
Udział: Magdalena Zwierzchowska, Jagoda Modniewska, Zuzanna Zagórna, Agnieszka Kabat, Patrycja Drzycimska, Oliwier Murawski, Gracjan Wojciechowski.

Warsztaty matematyczne

Z życia uczniów

W poniedziałek i we wtorek uczniowie klas IV-VI oraz nauczyciele matematyki wzięli udział we wspólnych warsztatach, które poprowadził David Cain. Uczniowie pracując w grupach rozwiązywali zadania problemowe, natomiast nauczyciele przyglądali się ich pracy, analizując prezentowane pomysły i sposoby rozwiązań, które często zaskakiwały swoją oryginalnością. Mamy nadzieję, że czas spędzony z "królową nauk" podczas warsztatów, będzie procentował każdego dnia, podczas rozwiązywania problemów, na które matematyka daje odpowiedzi.

Andrzejki 2014

Z życia uczniów

W czwartkowe popołudnie odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas IV - VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia na głowach uczestników zabawy mile widziane były oryginalne nakrycia głowy - kapelusze, meloniki, czapki z daszkiem itp., a do kompletu wszelkiego rodzaju okulary na nosie. Pomysł ten zyskał liczne grono zwolenników, dzięki którym na parkiecie zrobiło się kolorowo i zabawnie. Muzyka nadawała tempo zabawie, zachęcając do częstych popisów tanecznych. Dziękujemy za udaną imprezę i zapraszamy na kolejne, już w nowym roku.

-->>zdjęcia<<--

Warsztaty Plastyczne "Cztery pory roku"

Edukacja wczesnoszkolna

30 października 2014 roku odbyły się warsztaty plastyczne z cyklu "Cztery pory roku"- "Jesień". Udział w nich wzięły dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich, ogółem dwadzieścioro pięcioro dzieci.

Kiermasz świąteczny

Z życia uczniów

Podczas środowego spotkania z rodzicami uczniów klas IV - VI w ramach "drzwi otwartych" odbył się kiermasz świąteczny. Uczniowie prezentowali własnoręcznie wykonane, piękne ozdoby, stroiki i kartki okolicznościowe oraz zachęcali do zakupów, gdyż zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na cel charytatywny. Klienci dopisali, za co serdecznie dziękujemy. Zapraszamy na kolejny kiermasz przy okazji grudniowych "drzwi otwartych".

Warsztaty fotograficzne

Edukacja wczesnoszkolna

Warsztaty fotograficzne od 28.10 - 27.11 prowadzone przez fotografika Dariusza Arnolda. Zakończone zostaną wystawą zdjęć wykonanych na warsztatach przez uczestników - dzieci z klas 2 i 3. Zdjęcia można oglądać na holu w pawilonie SP63 od 26.11 do 5.12. Zapraszamy chętnych na godz 16.00 dnia 27.11 będzie spotkanie z uczestnikami i prowadzącym warsztaty.