Strona Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy

Raport ze Sportowych Aren

W ostatnim czasie wielu naszych uczniów reprezentowało barwy naszej szkoły w licznych zawodach i rozgrywkach.

Oto krótki raport:

• 7 i 11 miejsce wśród szkół podstawowych to wyniki naszych sztafet w biegu 4x100m w zawodach zorganizowanych przy okazji inauguracji sportowego roku szkolnego 2012/2013

• Niezbyt udane rozgrywki piłki nożnej dziewcząt i chłopców. Nasi reprezentanci z trenerem Rafałem Wróblewskim zakończyli walkę w Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy w piłce nożnej na fazie grupowej rozgrywek.

• 4 miejsce chłopców i 6 miejsce dziewcząt to wyniki reprezentacji naszej szkoły, którymi opiekował się pan Wojciech Zarek w Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy Szkół Podstawowych w unihokeju.

• W sobotę 27.10.2012 w Brodnicy odbyły się zawody pływackie „Nadzieje Olimpijskie” dla zawodników z roczników od 2001 do 2005. Ponad 50-osobowa reprezentacja naszej szkoły z klas 2a,3a,4a,5a wywalczyła 29 medali w konkurencjach indywidualnych i 3 medale w sztafecie. Więcej informacji na stronie klubuwww.mks.u2.pl

• Dnia 27 października odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Warszawie 'Od Młodzika do Olimpijczyka' reprezentowane przez dwóch zawodników z naszego klubu: Jakub Olszewski i Jakub Serbinowski. Zawodnicy z dumą reprezentowali swój klub i warto było: Jakub Olszewski zdobył 2 złote medale na dystansie 50m grzbietem i 100m zmiennym. W ogólnym rankingu medalowym, za dwa złote medale Jakuba  MKS SP 63 Bydgoszcz zajął trzecie miejsce na 32 kluby startujące w tych zawodach.

• Nasi nauczyciele również bardzo aktywnie biorą udział w różnych rozgrywkach oraz zawodach. 14.10.2012 r. odbył się bieg uliczny Dąbrowa Chełm.- Ostromecko (7,5km) w którym udział wzięli nauczyciele wf: Marcin Targowski, Michał Bielec, Maciej Dobrzyński oraz nasz vice dyrektor Przemysław Kotłowski. Sam udział w zawodach i ukończenie biegu można traktować jako sukces, ale z dziennikarskiego obowiązku podam, iż najlepsze 54 miejsce uzyskał.....Pan Przemysław Kotłowski.