Strona Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy

IX miejsce w kraju naszych tenisistek stołowych!

SportW dniach 25-26.05.2018r. reprezentacja SP nr 63 jako najlepsza szkoła podstawowa województwa kujawsko-pomorskiego brała udział Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym w Rawie Mazowieckiej. Zespół SP63 występował w składzie: Karolina Hołda kl. 5e i Małgorzata Osińska kl. 5d. W turnieju wystąpiło 19 najlepszych szkół w Polsce, a nasza reprezentacja zajęła bardzo wysokie 9. miejsce. Należy w tym miejscu nadmienić, iż nasze uczennice grały z zawodniczkami z roczników 2005, a więc z dziewczętami o rok i dwa lata starszymi, dodatkowo wyżej rozstawionymi w rankingu ogólnopolskim tenisistek stołowych. Gosia i Karolina trafiły do bardzo wyrównanej grupy, w której dwa mecze przegrały: z SP Porzecze 0:3 (woj. świętokrzyskie), z SP nr 2 Grodzisk Mazowiecki 2:3 (woj. mazowieckie) i dwa mecze wygrały: z SP Waksmund 3:1 (woj. małopolskie), z SP nr 2 Oborniki 3:1 (woj. wielkopolskie). Do awansu do grupy zespołów walczących o medale zabrakło jednego małego punktu (jednego wygranego pojedynku singlowego lub deblowego). W dalszej części pucharowej dziewczęta świetnie się zaprezentowały i wygrały wszystkie pozostałe mecze: z SP Szczytniki 3:0 (woj. małopolskie), z SP nr 2 Wieruszów 3:2 (woj. łódzkie), z SP nr 92 Gdańsk 3:0 (woj. pomorskie), co jednak ostatecznie wystarczyło tylko do zajęcia IX miejsca w turnieju.

Serdecznie gratulujemy bardzo udanego występu i życzymy zdobycia medalu w następnym roku.