Młodzi matematycy górą!

„Liczby rządzą światem”, a świetnie z tymi liczbami radzą sobie uczniowie klas drugich i trzecich, którzy odnieśli sukcesy w konkursach matematycznych.

W kwietniu zakończyły się rozgrywki Miejskiej Olimpiady Matematycznej dla klas trzecich. Patryk Wojtowicz, uczeń klasy 3b zajął VI miejsce.

W konkursie „Liczydełko”, w którym startowali uczniowie z 33 szkół z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego uczeń klasy 2b Szymek Opaska nie miał sobie równych: jako jedyny spośród 930 uczniów rozwiązał bezbłędnie wszystkie zadania konkursowe, uzyskując tym samym maksymalną ilość punktów.

W tym samym konkursie uczestniczył również kolega z klasy Szymka- Gracjan Zieliński, który znalazł się w grupie laureatów III miejsca.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

Image and video hosting by TinyPic