Strona Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy

1 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym

SportW miniony weekend (12-14 października 2018 r.) w Krakowie odbyło się 1 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym, w którym uczestniczyła uczennica naszej szkoły Karolina Hołda z kl. 6e (zawodniczka klubu MKS Emdek Bydgoszcz). W trzydniowych zawodach osiągnęła bardzo duży sukces, gdyż stanęła na podium, zajmując ostatecznie bardzo wysokie 3 miejsce. W turnieju grały 64 najlepsze zawodniczki w tej kategorii wiekowej w Polsce (32 z rankingu, 16 z eliminacji wojewódzkich i 16 z eliminacji ogólnopolskich). Karolina zakwalifikowała się do turnieju głównego z eliminacji ogólnopolskich, gdzie o 16 ostatnich wolnych miejsc rywalizowało aż 65 zawodniczek z całej Polski. Przed turniejem Karolina zajmowała dopiero 120 miejsce w rankingu ogólnopolskim w kategorii kadetek. Jest to tym większy sukces, gdyż jako 11 latka rywalizowała z zawodniczkami nawet o 3 lata starszymi. Serdecznie gratulujemy.