Dzień Walki z Otyłością

Edukacja wczesnoszkolna

24 października obchodziliśmy w Pawilonie Dzień Walki z Otyłością. Specjalistki szkolne /M. Myślińska, T. Jurek/ tego dnia przeprowadziły dla dzieci w klasach pogadanki na temat sposobu odżywiania oraz znaczenia aktywności w życiu. Dzieci wiedzą, że otyłość czasami jest wynikiem choroby i nie wolno z nikogo się śmiać. Uczniowie chętnie częstowali się zdrowymi przekąskami - tym razem zaproponowano głównie suszone owoce: rodzynki, daktyle, śliwki, żurawinę, ale także mandarynki i winogrono. Wszystkie smakołyki znikały z talerzy w błyskawicznym tempie, aż miło było patrzeć!

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych naszych uczniów była możliwość zważenia się i zmierzenia wzrostu. Emocji przy tym było, co niemiara! Wcześniej w ramach akcji zorganizowano konkurs plastyczny, w którym dzieci miały zaproponować skuteczne sposoby, by walczyć z otyłością. Prace, które dotarły były wyjątkowe.

Wniosek był jeden: 24.października - to dobry dzień, by zacząć zdrowo żyć!

Image and video hosting by TinyPic