Nawigacja

Reforma edukacji


e-dziennik

Ostatnie artykuły

Polecamy

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 330
-> Najnowszy użytkownik: rafalbejtka

Wiadomości ze swietlicy szkolnej

Z życia uczniów

 

Koniec października to czas kiedy wspominamy tych, których już z nami nie ma, czas zadumy, pamięci i szacunku. Tworzymy z dziećmi z papieru kwiaty, lampiony i znicze, kultywujemy w świetlicy rodzimą tradycję, a także poznajemy zwyczaje różnych narodowości, Jak czci się pamięć o zmarłych na świecie?. W minionym tygodniu obchodziliby "niebieski" Dzień Nieba, a po południu 31 października br. bawiliśmy się podczas Halloween w świetlicy.
Podsumowaniem "Żołędziowych zbiorów" były Jesienne Warsztaty Plastyczne dla dzieci przebywających popołudniu w świetlicy - odbyły się 30 października. Dzieci wykonały liczne ozdoby z papieru oraz pajączki z kasztanów, które zbieraliśmy w tym miesiącu dla Nadleśnictwa w Żołędowie. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w "Żołędziowych zbiorach" w ramach projektu Leśna Skrzynia Skarbów 2018/2019. Łącznie zebraliśmy 700 kg kasztanów i 150 kg żołędzi, które posłużą jako karma dla zwierząt.

 

19 października 2018 roku dzieci z klas pierwszych z Pawilonu bawiły się podczas uroczystości Pasowania na świetlika. Wszyscy uczestniczący podołali przygotowanym konkurencjom i zadaniom, które odbyły się w dwóch turach (w świetlicy i na świeżym powietrzu). Na zakończenie Dzieci radośnie ślubowały być wesołymi i koleżeńskimi oraz dbać o siebie wzajemnie, pomagać sobie i opiekować się świetlicą.
DZIĘKUJEMY RODZICOM I DZIECIOM za wielkie serce i okazane wsparcie w świetlicowej akcji dla potrzebujących zwierząt. Zebrane w świetlicy dary dla psów poprzez ręce szkolnej wolontariuszki dzieci przekazały do Fundacji Ostatnia Przystań oraz fordońskim kociakom.
Wrzesień i październik to czas, kiedy dzieci w świetlicy zaznajamiają się corocznie z prawami dzieci i wynikającymi z nich obowiązkami. Poznają zasady szkoły i regulaminy. Podsumowaniem tych działań jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka obchodzony 20 listopada.

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.01
9,318,481 Unikalnych wizyt