Wiadomości ze swietlicy szkolnej

Z życia uczniów

Koniec października to czas kiedy wspominamy tych, których już z nami nie ma, czas zadumy, pamięci i szacunku. Tworzymy z dziećmi z papieru kwiaty, lampiony i znicze, kultywujemy w świetlicy rodzimą tradycję, a także poznajemy zwyczaje różnych narodowości, Jak czci się pamięć o zmarłych na świecie?. W minionym tygodniu obchodziliby "niebieski" Dzień Nieba, a po południu 31 października br. bawiliśmy się podczas Halloween w świetlicy.
Podsumowaniem "Żołędziowych zbiorów" były Jesienne Warsztaty Plastyczne dla dzieci przebywających popołudniu w świetlicy - odbyły się 30 października. Dzieci wykonały liczne ozdoby z papieru oraz pajączki z kasztanów, które zbieraliśmy w tym miesiącu dla Nadleśnictwa w Żołędowie. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w "Żołędziowych zbiorach" w ramach projektu Leśna Skrzynia Skarbów 2018/2019. Łącznie zebraliśmy 700 kg kasztanów i 150 kg żołędzi, które posłużą jako karma dla zwierząt.

19 października 2018 roku dzieci z klas pierwszych z Pawilonu bawiły się podczas uroczystości Pasowania na świetlika. Wszyscy uczestniczący podołali przygotowanym konkurencjom i zadaniom, które odbyły się w dwóch turach (w świetlicy i na świeżym powietrzu). Na zakończenie Dzieci radośnie ślubowały być wesołymi i koleżeńskimi oraz dbać o siebie wzajemnie, pomagać sobie i opiekować się świetlicą.
DZIĘKUJEMY RODZICOM I DZIECIOM za wielkie serce i okazane wsparcie w świetlicowej akcji dla potrzebujących zwierząt. Zebrane w świetlicy dary dla psów poprzez ręce szkolnej wolontariuszki dzieci przekazały do Fundacji Ostatnia Przystań oraz fordońskim kociakom.
Wrzesień i październik to czas, kiedy dzieci w świetlicy zaznajamiają się corocznie z prawami dzieci i wynikającymi z nich obowiązkami. Poznają zasady szkoły i regulaminy. Podsumowaniem tych działań jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka obchodzony 20 listopada.