Kapsuła czasu 2018-2118

Z życia uczniówW piątek 16 listopada 2018 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, odbyła się uroczystość zakopania "kapsuły czasu", jako jedno z działań związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W obecności dyrekcji, nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych gości z Rady Osiedla Szwederowo p. Danuty Dei i p. Krystyny Gawek, odczytano list dla potomnych z przesłaniem dla przyszłych pokoleń. W kapsule umieszczono życzenia dla Niepodległej, przygotowane przez uczniów i pracowników szkoły, zdjęcia klas, gazety, pamiątki, dokumenty i przedmioty, które są symbolem współczesności.W miejscu ukrycia "kapsuły czasu" znajduje się pamiątkowa tablica, która informuje o terminie jej wydobycia za sto lat.