Koszykarski Puchar Dyrektora SP 63 pojechał do Poznania i Wejherowa!

SportOd piątku do niedzieli (07-09.12.2018 r.) w czterech salach na terenie Miasta Bydgoszczy 20 zespołów rywalizowało w II Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki SZCZYGIEŁ BASKET CUP o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w dwóch kategoriach wiekowych - Żaczki (do lat 12) i Zuchy (do lat 11). W starszej kategorii wiekowej triumfował MUKS Poznań, który w pięknym, emocjonującym finałowym meczu pokonał MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz. Druga drużyna, w barwach której występowały koszykarki z naszej szkoły i współpracującego ze szkołą klubu - MUKS "MUKS" Bydgoszcz wywalczyła 8. miejsce. Wśród młodszych najlepszy okazał się UKS Basket Ósemka Wejherowo. Nasze zawodniczki zajęły bardzo dobre 4. miejsce, a kolejne drużyny zajęły 8. i 9. miejsce. Nasze uczennice z klas 4B, 4C, 5B, 5C i 6B występowały w barwach 4 drużyn. Wyróżnienia indywidualne spośród naszych uczennic otrzymały: rocznik 2007 - Obrębska Nina (wyróżnienie organizatora), rocznik 2008 - Kotłowska Lena (najlepsza zawodniczka drużyny), Kapanowska Milena (najlepsza zawodniczka drużyny), Modelska Wiktoria (wyróżniająca się zawodniczka drużyny) i Okoń Zoja (wyróżnienie organizatora). Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a wszystkim partnerom dziękujemy za wsparcie!