Drzwi otwarte w naszej szkole

Aktualności

W sobotę 10 września w ramach „Drzwi otwartych szkoły” zaprezentowane zostały wystawy: plakatów prezentujących kraje Unii Europejskiej ; ilustracji do legend i podań związanych z naszym regionem; prac plastycznych prezentujących dorobek uczniów SP 63; pokonkursowa wystawa fotografii uczniów oraz absolwentów SP 63 promująca miasto i region; wystawa fotografii członków Związku Polskich Fotografów Przyrody – prezentująca przyrodę regionu, wystawa albumów wykonanych na konkurs „Najpiękniejsze zakątki i atrakcje Kujaw i Pomorza”. Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów: test wiedzy o UE, plakat promujący Prezydencję Polski w UE i finał – na scenie głównej-quiz z udziałem uczniów i rodziców. Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd do Europarlamentu do Brukseli.

Ponadto odbyły się pokazy sprawności różnych służb publicznych: m.in. straży, policji. Działania promujące zdrowie, w tym badania profilaktyczne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Loteria na rzecz pomocy mieszkańcom dzielnicy zagrożonym wykluczeniem społecznym. Spotkania z parlamentarzystami, władzami samorządowymi i politycznymi miasta i województwa. Benefis księdza proboszcz Ryszarda Pruczkowskiego z Parafii Bożego Ciała. Rozgrywki sportowe m.in. międzypokoleniowe potyczki rodzinne. Koncerty i pokazy zaproszonych artystów. Miejscem wydarzenia były m.in. obiekty szkoły oraz tereny zielone przy szkole.