Nawigacja

Reforma edukacji


e-dziennik

Ostatnie artykuły

Polecamy

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 331
-> Najnowszy użytkownik: DJ

Dzień sportu 2017

Z życia uczniów

Jak co roku, na początku czerwca, odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Współzawodnictwo na sali gimnastycznej, boisku, bieżni i basenie dostarczyło startujacym wielu emocji oraz wyłoniło najlepszych, którzy zostali nagrodzeni medalami. Puchary za konkurencje drużynowe powędrowały do klas, których uczniowie okazali się  najsilniejsi w przeciąganiu liny i najszybsi w sztafecie. Sportowe spotkanie było także okazją do uhonorowania reprezentantów szkoły, którzy w tym roku szkolnym odnosili sukcesy pod znakiem SP63.

-->>zdjęcia<<--

Piłkarze naszej szkoły - Turniej w Monachium

Sport

Nasi uczniowie należący do Akademii Piłkarskiej AP Brda wrócili z  2 dniowego Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego w Monachium. Kilka miesięcy przygotowań oraz wyczekiwań stało się faktem. Długa nocna podróż z 1 na 2 czerwca i późniejsze zwiedzanie stadionu Allianz Arena Bayernu Monachium to był tylko początek emocji. 3 i 4 czerwiec to zmagania boiskowe w kategoriach U-11 i U13.


W Turnieju nasze drużyny spotykały się z drużynami z Danii, Węgier, Austrii, Francji, Niemiec, Szwajcarii itp. Zespoły zajęły odpowiednio U-13 4 miejsce oraz U-11 5 miejsce, natomiast możliwość konfrontacji z zespołami z innych krajów była ogromnym przeżyciem i doświadczeniem na przyszłość.


Uczniowie drużyny U-13 ( K.Chabowski, M.Piątek, D.Koczorowski, I.Kowalski, K.Konecki, H.Chruścicki, J.Przybylski, M.Borysiak, K.Kowalski, N.Wiśniewski, K.Klepczyński, P.Mistur, D.Dobrzyński, T.Stróżyk) Drużyna U-11 (A.Ciarkowski, J.Ciesielski, F.Chabowski, B.Nowak, G.Powała, K.Małkowski, O.Kęskrawiec, K.Nowak, F.Przybyła, J.Fojutowski, B.Telkiński).


P.S. Podziękowanie dla Rodziców Dzieci, którzy dzielnie dopingowali nasze pociechy. Nieoficjalnie nasi rodzice zajęli 1 miejsce w kategorii "Najlepsi kibice" Dziękujemy

Drużyna naszej szkoły wicemistrzami Polski w szachach

Sport

W dniach 29-31.05.2017 w miejscowości Pokrzywna odbyły się, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach. SP 63 reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Kacprzak, Karol Kacprzak, Piotr Wnuk, Helena Wróblewska. Nasi zawodnicy po zaciętej rywalizacji na szachownicach zdobyli tytuł wicemistrzów Polski. Nad naszymi uczniami sprawowała opiekę i udzielała cennych wskazówek Pani Anna Kacprzak.


Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje Pani Annie Kacprzak i Panu Sławomirowi Wnuk za udzieloną pomoc przy wyjeździe na zawody.

Konkurs wokalny

Z życia uczniów

28 maja w Zespole Szkół nr 12 w Bydgoszczy odbył się Konkurs Piosenki im.Agnieszki Osieckiej. Nasza uczennica - Antonina Stranz, zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdejmij swoją maskę - IX Miejski Przegląd Twórczości Dziecięcej

Prace uczniów

27 maja 2017 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala IX Miejskiego Przeglądu Twórczości Dziecięcej pt. „Zdejmij swoją maskę”. Uroczystość była połączona z wystawą i sprzedażą prac  młodych artystów.

-->Zdjęcia<---->>Film<<--

Maski- karnawałowe, ozdobne, utkane ze strachu, smutku

i wstydu, powstałe ze złości, zastygłego grymasu, narosłe z obojętności,

wykreowane dla szpanu, wynikające z życiowej roli.

Maski- wdziewane rzadko lub od dawna zastępujące twarze.

Maski- niczym parasole ochronne, aktorskie kreacje, schronienie

przed światem, tarcze przeciwko złemu.

Maski- zawsze skrywające tajmnice.

Bez nich bywamy brzydcy, nijacy, słabi i bezbronni, narażamy się na

ośmieszenie, wykluczenie i poniżenie,

Zdradzamy swoje sekrety, ujawniamy choroby i ułomności.

Jednak gdy odważymy się je zdjąć, zyskamy bezcenny stan- wolność,

która otworzy nam drogę ku samopoznaniu, zrozumieniu i akceptacji

swojego Ja.

Czwartki lekkoatletyczne

Sport

Za nami Finał Miejski XXIII Edycji Bydgoskich Czwartków Lekkoatletycznych.

Złoty medal w skoku wzwyż zdobyła wielokrotnie wyróżniana uczestniczka wszystkich "czwartków" i mistrzyni Bydgoszczy w trójboju,Emilia Teklińska. Emilka po raz kolejny przeskoczyła wysokość 1.15  wyrównując rekord szkoły.

W rzucie piłeczką palantową ponownie świetny wynik osiągnęła Małgosia Osińska, dokładając do złota w Mistrzostwach Bydgoszczy w trójboju, srebro w Finale Miejskim Bydgoskich Czwartków Lekkoatletycznych.

W niezwykle silnie obsadzonym skoku w dal drugie miejsce zdobyła, wyrównując swój własny rekord szkoły, Ola Belt z wynikiem 4,44.

Medale uczestnikom zawodów wręczała mistrzyni Europy i v- ce mistrzyni świata w sztafecie 4x 400, Pani Iga Baumgart. Na zdjęciu poniżej Pani Iga, która jest wychowanką BKS Bydgoszcz z naszymi mistrzyniami w trójboju, uczęszczającymi na zajęcia lekkoatletyczne do BKS, Marysią Szwajca i Emilką Teklińską.

 

Za nami kolejny Czwartek lekkoatletyczny. I tym razem nasi zawodnicy  nie zawiedli. Tradycyjnie już na podium stanęły Maura Sławeta oraz Małgosia Osińska. Jaś Topolewski tym razem zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż.

 

 

Czar2kółek

Sport

17 maja 2017 r. na stadionie Gwiazdy odbyły się drugie eliminacje do wielkiego Finału Czar2kółek, który odbędzie się w poniedziałek 31 maja 2017 r. na stadionie Zawiszy w Fordonie ul. Sielska 12a. W drugich eliminacjach udział wzięło około 200 młodych kolarzy i kolarek. Rywalizowali w 6 grupach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców. Z każdej kategorii do Wielkiego Finału awansuje po trzech zawodników.

Z naszej szkoły udział wzięło 10 zawodników. Medale w eliminacjach zdobyli, uzyskując jednocześnie awans do finału miejskiego:

 

2008 dziewczynki

1.Byczkowska Lena SP 60

2.Warzeszkiewicz Maja SP 60

3.Kotłowska Lena SP 63

 

2008 chłopcy

1.Ratajczak Paweł SP Katolicka

2.Fojutowski Filip SP 63

3.Żmudziński Bartosz SP Katolicka

 

2006 chłopcy

1.Fojutowski Jan SP 63

2.Kowalski Oskar SP Katolicka

3.Pijarowski Milan SP 60

 

2005 chłopcy

1.Wnuk Piotr SP 63

2.Makowski Oskar SP 60

3.Śliwa Hubert SP 25

Wydarzenia muzyczne

Z życia uczniów
13 maja Bartek Chełmiński z klasy 6g oraz Krzysztof Walkowski z klasy 6f brali udział w Konkursie Gitarowym organizowanym przez MDK nr 1 w Bydgoszczy. Chłopacy po zaciętej walce zajęli II miejsce w kategorii Duetów! Gratulujemy!
19 maja odbyły się w naszej szkole Warsztaty Wokalne dla kilku uczennic, przygotowujących się do konkursu. Zajęcia prowadziła profesjonalna wokalistka, p.Agnieszka Kartaszewicz. Liczymy na sukces naszych podopiecznych!
21 maja nasz szkolny Zespół Wokalny kolejny raz śpiewał podczas Mszy Świętej w pobliskiej parafii p.w. Bożego Ciała. Zbiegło się to z rocznicą przyjęcia I Komunii uczniów 4. klas. Psalm jako solistka śpiewała Kinga Jonczyńska z klasy 5g.

"Śpiewać każdy może"

Edukacja wczesnoszkolna

15.05.17r. w Małej Szkole odbył się konkurs "Śpiewać każdy może". Po raz pierwszy uczniowie z klas I- III mogli zaprezentować swoje talenty piosenkarskie. W konkursie brało udział 28 dzieci. Mamy w szkole talenty muzyczne! Oto laureaci:

I miejsce- Antonina Ryczak, kl. 3a


II miejsce- Lena Iwanusek, kl. 2f


III miejsce- Klaudia Delińska, kl. 2h i Zofia Szocik, kl. 2f


Wyróżnienie- Oliwier Olszewski, kl. 2a


Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!

Serce na start

Z życia uczniów

W tym roku, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy w ramach akcji "Serce na start". Zajęcia łączące teorię z praktyką dały szansę uczniom na podjęcie właściwej i szybkiej reakcji w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Konkurs "Czyste powietrze = zdrowie"

Aktualności

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Czyste powietrze = zdrowie" organizowanym przez naszą szkołę i Ligę Ochrony Przyrody w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego. Zachęcamy do zapoznania sie z regulaminem.

-->>REGULAMIN<<--

Akcja "Skarpeta" - finał

Z życia uczniów

5 maja pani Katarzyna Woźniakowska wraz z 11 uczniami z kl. IV c i VI b, zawiozła do Domu Pomocy Społecznej "Słoneczko" dary z akcji charytatywnej "Skarpeta". Akcja trwała miesiąc i klasom 4-6 udało się zebrać ponad 400 par skarpet. Radość z otrzymanych prezentów była ogromna. Podczas wizyty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawach integracyjnych z mieszkańcami "Słoneczka". Jeszcze raz dziękujemy uczniom i ich rodzicom za wielkie serce.

Europejska Rywalizacja Rowerowa

Aktualności

 

Europejska Rywalizacja Rowerowa wystartowała!


Już można zbierać kilometry dla drużyny Metropolia Bydgoszcz, więc wsiadamy na rowery i kręcimy!


Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i znajomych do kręcenia kilometrów dla drużyny SP 63.

Mamy nadzieję, że nasza szkoła będzie najlepsza, w maju 2017 nakręci  najwięcej kilometrów w kategorii szkół podstawowych - otrzyma 5000zł i stojak rowerowy, a trzy najlepsze osoby ze zwycięskiej szkoły dostaną zestaw atrakcyjnych upominków.


Jeżeli już zalogowaliście się do aplikacji NAVIKI i wybraliście naszą drużynę Metropolia Bydgoszcz (Bydgoszcz Met. Area (PL)), możecie w niej wybrać jedną drużynę z każdej kategorii: Firma, Szkoła oraz Inne

Obchody 3 maja

Z życia uczniów

W piątek przyszedł z wizytą do uczniów niecodzienny gość. W progi naszej szkoły zawitała Konstytucja. Ustawa zasadnicza szczegółowo przedstawiła się zgromadzonym widzom oraz odpowiadała na pytania, które zrodziły się w głowach jej rozmówców. Wizytę okrasiły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.

Dyskoteka "Dzieci dzieciom"

Z życia uczniów

Pod koniec kwietnia, w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna "Dzieci dzieciom". Jedną z jej odsłon była dyskoteka szkolna, na którą biletem wstępu były artykuły papiernicze i biurowe (np. kredki, flamastry, bloki rysunkowe). Wielu było chętnych do zabawy i pomocy więc zbiórka i impreza się udały.

Wygenerowano w sekund: 0.07
6,643,553 Unikalnych wizyt