Strona Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 329
-> Najnowszy użytkownik: rafalbejtka

Półkolonie zimowe

Aktualności

 


Ogłaszamy nabór na zimowe półkolonie dla uczniów którzy nie ukończyli 10 r.ż. organizowane w naszej szkole przy udziale Urzędu Miasta oraz ośrodka BORPA w terminie 14.01.2019 – 18.01.2019 r., w godzinach 8.30 - 15.00. W ramach półkolonii oferujemy wyżywienie (śniadania i obiady), opiekę wychowawców i wiele atrakcji (m.in. basen, warsztaty, sale komputerowe, wyjścia poza szkołę). Zapisy w szkolnej świetlicy. Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Wystawa latawców

Z życia uczniówW związku ze zbliżającym się końcem jesieni, chcieliśmy pożegnać ją w oryginalny sposób. Nawiązując do pięknych jesiennych barw, uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali niespodziankę - wystawę kolorowych latawców. Prace te wykonali uczniowie klas szóstych, pod opieką pana Mirosława Przymusa. Wystawę można zobaczyć na holu II piętra. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali latawce i chętnie je zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom.
Serdeczne podziękowania należy złożyć na ręce Pani Marty Murawskiej- Gierszewskiej za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, a dyrekcji szkoły za zgodę i udostępnienie miejsca na wystawę prac uczniów. Dziękujemy także wszystkim pozostałym nauczycielom i pracownikom szkoły za cierpliwość i zrozumienie przy realizacji tego zadania.
Mamy nadzieję, że ten pomysł Wam się spodoba i przygotujecie podobne prace w przyszłym roku szkolnym.

Pozdrawiamy: Marta Murawska-Gierszewska i Mirosław Przymus

Debata "Patriotyzm - teoria czy praktyka?"

Z życia uczniów26.11.2018 roku, w naszej szkole odbyła się pierwsza debata klas ósmych na temat: "Patriotyzm - teoria czy praktyka?". Debata ta była zwieńczeniem wszystkich szkolnych uroczystości dotyczących obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Klasę 8d reprezentowali:Dominik Dobrzyński, Oliwia Małecka, Kacper Kołodziejski, a klasę 8g: Hubert Ledziński, Damian Betke i Kacper Barkowski. Dodatkowo, marszałkami prowadzącymi debatę, byli: Mateusz Okoński z klasy 8d i Igor Chabowski z 8g.

Konkurs "Master of English" rozstrzygnięty!

Edukacja wczesnoszkolnaWe wtorek, 27 listopada 2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu z języka angielskiego "Master of English". I miejsce zajął Szymon Opaska z klasy 3b, II miejsce należało do Filipa Kalinowskiego z tej samej klasy, III miejsce zdobyło dwoje dzieci: Amelka Dobiała z klasy 2b i Ola Freyter z klasy 2c. Ponadto wyróżnione zostały prace dziewczynek: Blanki Puławskiej i Mai Dębczyńskiej z klasy 3 b. Konkurs odbył się w formie testu. Wszystkie nagrodzone prace były na wysokim poziomie. Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą j.angielskiego. Laureaci otrzymali ciekawe nagrody związane z językiem angielskim, kolorowe książki, teczki i zeszyty z flagą brytyjską. Organizatorkami konkursu były Beata Woźniak i Magdalena Grabowska-Wodzyńska.

Nasi pływacy z Mistrzostwem Województwa!

SportKolejny sukces naszych pływaków! Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy pod opieką trenerów Marcina Targowskiego i Macieja Dobrzyńskiego zakończyli rywalizację w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego - Igrzyska Dzieci (rocznik 2006 i młodsi) na I miejscu. Gratulujemy!

Duży sukces Oliwii Trybuś w karate!

SportW miniony weekend (24-25.11.2018 r.) w Warszawie odbył turniej karate - Kyokushin European Cup WKB 2018. W zawodach udział wzięło 458 zawodników z 19 państw - m.in. Niemcy, Izrael, Ukraina, Rosja, Rumunia, Szwajcaria, Pakistan, Hiszpania, Kazachstan, czy Francja. Wśród uczestników znalazła się nasza uczennica - Oliwia Trybuś, która w kumite do 40 kg wywalczyła 3. miejsce! Gratulacje dla podopiecznej Daniela Gorczycy z Inowrocławskiego Klubu Karate Kyokushin.

Za nami Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności i Wytrzymałości w Pływaniu

SportW ostatnich dniach (23-24.11.2018 r.) na basenie przy naszej szkole odbyły się zawody pływackie - Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności i Wytrzymałości w Pływaniu. W imprezie udział wzięli uczniowie naszej szkoły, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki i odnieśli liczne sukcesy. Gratulujemy!

Podsumowanie Mistrzostw Bydgoszczy w tenisie stołowym

SportW środę (07.11.2018 r.) w MDK nr 2 odbyły się Drużynowe Zawody Tenisa Stołowego chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003 - 2005) Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach tych rywalizowało 14 bydgoskich szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Zacny (8A) i Piotr Maciejewski (7B), którzy zajęli 7. miejsce

We wtorek (20.11.2018 r.) w MDK nr 2 odbyły się Drużynowe Zawody Tenisa Stołowego chłopców w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsi) XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach tych rywalizowało 15 bydgoskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Chabowski (6C) i Mateusz Hołda (2B), którzy zajęli 4. miejsce.

W środę (21.11.2018 r.) w MDK nr 2 odbyły się Drużynowe Zawody Tenisa Stołowego dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsi) XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach tych startowało 9 drużyn dziewcząt ze szkół podstawowych w Bydgoszczy. Naszą szkołę reprezentowały: Małgorzata Osińska (6D) i Karolina Hołda (6E). Dziewczęta wykazały bardzo wysoki poziom swoich umiejętności wygrywając wszystkie mecze i tym samym wywalczyły 1. miejsce.

Wszystkim reprezentantom szkoły serdecznie gratulujemy!

Mikołajkowy Bieg dla Ignasia

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz rodziców do udziału w kolejnej akcji charytatywnej dla Ignasia. Już 2 grudnia odbędzie się Mikołajkowy Bieg, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na dalszą diagnostykę i rehabilitację chłopca. Szczegółowe informacje, zapisy oraz regulamin akcji na stronie:
BIEG DLA IGNASIA


str-1
-> KarolinaTrepka dnia listopad 20 2018 19:34:06 · 0 komentarzy · 450 czytań · Drukuj

Kapsuła czasu 2018-2118

Z życia uczniówW piątek 16 listopada 2018 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy, odbyła się uroczystość zakopania "kapsuły czasu", jako jedno z działań związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W obecności dyrekcji, nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych gości z Rady Osiedla Szwederowo p. Danuty Dei i p. Krystyny Gawek, odczytano list dla potomnych z przesłaniem dla przyszłych pokoleń. W kapsule umieszczono życzenia dla Niepodległej, przygotowane przez uczniów i pracowników szkoły, zdjęcia klas, gazety, pamiątki, dokumenty i przedmioty, które są symbolem współczesności.W miejscu ukrycia "kapsuły czasu" znajduje się pamiątkowa tablica, która informuje o terminie jej wydobycia za sto lat.

Poezja patriotyczna - konkurs

Z życia uczniówWpisując się w miejskie obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej w MDK nr 4. Chociaż nie udało się zająć miejsc na podium, był to świetny sposób na uczczenie tak doniosłego wydarzenia.

Pływacy walczyli z powodzeniem w Toruniu!

SportW ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły dwukrotnie i z powodzeniem rywalizowali w zawodach pływackich w Toruniu. W październiku (27.10.) - "Z Delfinem do Tokio" oraz w listopadzie (10.11.) - "Zawody Pływackie Pływam na Medal".

SP 63 z podwójnym mistrzostwem Miasta Bydgoszczy w pływaniu!

SportReprezentacja naszej szkoły zdominowała rywalizację w pływaniu drużynowym w ramach XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży (Igrzyska Dzieci - rocznik 2006 i młodsi)! Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy byli najlepsi w naszym mieście podczas zawodów na basenie Ikar w Fordonie. Nasi pływacy pod opieką trenerów Macieja Dobrzyńskiego i Marcina Targowskiego tym samym wywalczyli przepustkę do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy!

Pływacy wrócili z Inowrocławia z workiem medali!

SportW minioną sobotę (17.11.2018 r.) na basenie Delfin w Inowrocławiu odbyły się Mistrzostwa Inowrocławia w Pływaniu. Reprezentacja naszej szkoły prowadzona przez trenerów: Angelikę Staszewską, Katarzynę Jankowiak-Gołatę, Marcina Targowskiego i Tomasza Kaję wywalczyła aż 37 medali!

Medale zdobywali: Wieczorek Barbara (II i III miejsce), Palicka Patrycja (II i III miejsce), Zagrodnik Hanna (II i III miejsce), Matuszyńska Sonia (2 x I miejsce), Czerwińska Maja (II miejsce), Stachowiak Alicja (II i III miejsce), Lutkowska Pola (I miejsce), Starzyńska Lena (III miejsce), Maciejewska Anna (I miejsce), Milej Zofia (III miejsce), Woźniak Michalina (II miejsce), Wieczorek Zuzanna (III miejsce), Koprowska Kinga (I miejsce), Lenz Vanessa (II miejsce), Brzezińska Nikola (III miejsce) Kowalska Zofia (I miejsce), Maćkowiak Konrad (I i II miejsce), Borczykowski Filip (I i III miejsce), Ławrynowicz Kacper (I i III miejsce), Hetman Mikołaj (2 x I miejsce), Przybysz Ignacy (II i III miejsce), Fojutowski Filip (2 x II miejsce), Kowalski Krystian (III miejsce), Daniel Aleksander (II miejsce), Kotłowski Bartosz (III miejsce), Dzierkacz Igor (I miejsce). Dodatkowo drużynowo w wyścigach sztafetowych pływacy wywalczyli złote, srebrne i dwukrotnie brązowe medale. Gratulujemy!

Unihokeiści po walce odpadli z dalszej rywalizacji

SportW środę (14.11.2018 r.) reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy zakończyła rywalizację w rozgrywkach unihokeja chłopców w ramach XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005). Chłopcy pokonali SP nr 46 (1:0), zremisowali z SP nr 27 (0:0), SP nr 37 (0:0), SP nr 26 i przegrali z SP nr 31 (0:4) - ostatecznym zwycięzcą grupy. Uzyskane wyniki sklasyfikowały naszą drużynę na 4. miejscu, co niestety nie dało awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Gratulujemy ambitnej postawy!

Wygenerowano w sekund: 0.02
11,336,358 Unikalnych wizyt