Strona Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 329
-> Najnowszy użytkownik: rafalbejtka

Brązowe medale chłopców w piłce ręcznej!

SportW czwartek (15.11.2018 r.) reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy zakończyła rywalizację w rozgrywkach piłki ręcznej chłopców w ramach XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Chłopcy po 5 meczach rozegranych w dwóch terminach wywalczyli brązowe medale. Gratulujemy!

Skład drużyny: Fojutowski Jan (6A), Wilk Jakub (6B), Bębnista Oskar (6B), Lisowski Gustaw (6B), Nowak Szymon (6B), Piątek Maksymilian (6B), Przybysz Robert (6B), Siwiak Oliwier (6B) i Woroniecki Miłosz (6B).

Izabela Filipiuk i Martyna Gralak z medalami w karate!

SportW sobotę (10.11.2018 r.) w Golinie koło Konina odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły - Kacper Wardalski, Magdalena Janowska, Izabela Filipiuk i Martyna Gralak. Izabela Filipiuk zdobyła złoty medal w kategorii kumite - dziewczynki 10 lat oraz srebro w grapplingu - dziewczynki 10 lat, natomiast Martyna Gralak złoto w kategorii kumite dziewczynki 13 lat.

SP 63 wicemistrzem Bydgoszczy w piłce ręcznej dziewcząt!

SportWe wtorek (13.11.2018 r.) reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy wzięła udział w rozgrywkach piłki ręcznej dziewcząt w ramach XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczęta po zwycięstwie nad Katolicką Szkołą Podstawową oraz przegranej ze Szkołą Podstawową nr 14 zajęły 2. miejsce w Bydgoszczy. Gratulujemy!

Skład drużyny: Teklińska Emilia (7C), Pelikan Nikola (6B), Szwajca Maria (6B), Janicka Amelia (5B), Janicka Zuzanna (5B), Rogalska Zuzanna (5B), Zehner Kinga (5B), Kanigowska Wiktoria (5C), Paliga Maria (5C), Płocharczyk Sabina (5C).

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Z życia uczniówTegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozciągnęły się na cały, poprzedzający rocznicę, tydzień. Zorganizowano konkursy, wystawy, akcje okolicznościowe. Uwieńczeniem tych działań był piątkowy apel, podczas którego, o 11:11, tworząc biało-czerwoną flagę, odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy.

Również z okazji święta 100. rocznicy odzyskania Niepodległości uczniowie zasadzili wyjątkowe drzewko - platan. Na razie niskie, wątłe i bezradne, ale za 100 lat będzie piękną pamiątką tego wyjątkowego święta. Będziemy o nie dbać.

Kolejnym elementem obchodów było przedstawienie. Uczniowie klasy 5g wraz ze starszymi kolegami wzięli udział w inscenizacji słowno-muzycznej pt: "Nasz dom z cmentarza podźwignięty". Młodym artystą towarzyszyły solowe występy muzyczne dzieci przygotowanych pod kierunkiem pana Piotra Szczepańczyka.

Znicz dla Pana Jacka Zieliniewicza

Z życia uczniów31.10, w przeddzień święta Wszystkich Świętych uczennice z kółka historycznego udały się na grób Pana Jacka Zieliniewicza (byłego więźnia obozu w Oświęcimiu). Pan Jacek, przyjaciel naszej szkoły, przez 15 lat przychodził i w przejmujący sposób opowiadał o swoich przeżyciach, w maju 2018 roku nie zdążył. Teraz my go będziemy odwiedzać. Niech odpoczywa w pokoju.

Konkurs piosenki patriotycznej

6 listopada w pawilonie edukacji wczesnoszkolnej odbył się konkurs piosenki o tematyce patriotycznej. W konkursie wzięły udział chętne dzieci z klas I-III. Uczniowie wspaniale przygotowali się do śpiewu, a ich występy były wyjątkowe. Na widowni oprócz Rodziców, którzy dopingowali swoim pociechom, były także dzieci korzystające ze świetlicy w Pawilonie. Miło było słuchać tak pięknych głosów naszych najmłodszych uczniów. Klimat konkursu udowodnił, że dzieci bardzo kochają swoją Ojczyznę, a wybrane pieśni wyrażają szacunek wobec osób, które walczyły o wolność Polski. Wśród prezentowanych utworów były: "Wojenko, wojenko", "Przybyli ułani", "Piechota", "Flaga biało-czerwona".

Oto laureaci konkursu: 1 miejsce: Kalina Siuzdak, 1d 2 miejsce: Amelia Dobiała, 2b 3 miejsce: Dawid Szarkiewicz, 1b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu!

Image and video hosting by TinyPic

Konkurs recytatorski z okazji Święta Niepodległości

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w Małej Szkole konkurs poezji patriotycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3, którzy przepięknie zaprezentowali swoje patriotyczne utwory.

Laureatami konkursu są: Wiktor Gałązka 1d, Igor Majchrzak 1b, Ada Urbańska 1d, Oskar Smarzyński 2e oraz Melania Kacprzykowska 1b.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy.

Image and video hosting by TinyPic

Drzwi otwarte - 14.11.2018 r.

AktualnościSzanowni Państwo, informujemy, że w środę (14.11.2018 r.) odbędą się kolejne w tym roku szkolnym drzwi otwarte. Nauczyciele będą do Państwa dyspozycji w godzinach 17:30 - 19:00.

Była walka, ale bez awansu - unihokej dziewcząt

SportW środę (07.11.2018 r.) reprezentacja naszej szkoły rywalizowała w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005) w unihokeju dziewcząt w ramach Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyna pani Agnieszki Jacewicz-Ciarka pomimo ambitnej walki ze starszymi o rok i dwa lata przeciwniczkami, nie wywalczyły awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Gratulujemy walecznej postawy!

ITTF World Junior Circuit - 2018 Slovak Cadet Open

SportW dniach od 1 do 4 listopada 2018r. w miejscowości Senec k/Bratysławy (Słowacja)odbyły się międzynarodowe zawody tenisa stołowego z cyklu ITTF World Junior Circuit - 2018 Slovak Cadet Open. Ogromne wyróżnienie spotkało uczennicę naszej szkoły Karolinę Hołda z kl. 6e, która została powołana do reprezentacji Polski na ten turniej. Oprócz 12 osobowej reprezentacji Polski wystąpiło w nim również 146 czołowych zawodników i zawodniczek z 22 krajów, m.in. z Chin, Tajwanu, USA, Kazachstanu, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i krajów europejskich. W swoim reprezentacyjnym debiucie na międzynarodowej arenie Karolina zaprezentowała się bardzo dobrze, gdyż wygrała 2 z 6 pojedynków singlowych i 1 z 3 pojedynków deblowych. Należy nadmienić, iż Karolina była najmłodszą zawodniczką w turnieju dziewcząt (jedyną z rocznika 2007), gdzie występowały zawodniczki urodzone po 01.01.2003r. Serdecznie gratulujemy.

Wiadomości ze swietlicy szkolnej

Z życia uczniów

 

Koniec października to czas kiedy wspominamy tych, których już z nami nie ma, czas zadumy, pamięci i szacunku. Tworzymy z dziećmi z papieru kwiaty, lampiony i znicze, kultywujemy w świetlicy rodzimą tradycję, a także poznajemy zwyczaje różnych narodowości, Jak czci się pamięć o zmarłych na świecie?. W minionym tygodniu obchodziliby "niebieski" Dzień Nieba, a po południu 31 października br. bawiliśmy się podczas Halloween w świetlicy.
Podsumowaniem "Żołędziowych zbiorów" były Jesienne Warsztaty Plastyczne dla dzieci przebywających popołudniu w świetlicy - odbyły się 30 października. Dzieci wykonały liczne ozdoby z papieru oraz pajączki z kasztanów, które zbieraliśmy w tym miesiącu dla Nadleśnictwa w Żołędowie. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w "Żołędziowych zbiorach" w ramach projektu Leśna Skrzynia Skarbów 2018/2019. Łącznie zebraliśmy 700 kg kasztanów i 150 kg żołędzi, które posłużą jako karma dla zwierząt.

 

19 października 2018 roku dzieci z klas pierwszych z Pawilonu bawiły się podczas uroczystości Pasowania na świetlika. Wszyscy uczestniczący podołali przygotowanym konkurencjom i zadaniom, które odbyły się w dwóch turach (w świetlicy i na świeżym powietrzu). Na zakończenie Dzieci radośnie ślubowały być wesołymi i koleżeńskimi oraz dbać o siebie wzajemnie, pomagać sobie i opiekować się świetlicą.
DZIĘKUJEMY RODZICOM I DZIECIOM za wielkie serce i okazane wsparcie w świetlicowej akcji dla potrzebujących zwierząt. Zebrane w świetlicy dary dla psów poprzez ręce szkolnej wolontariuszki dzieci przekazały do Fundacji Ostatnia Przystań oraz fordońskim kociakom.
Wrzesień i październik to czas, kiedy dzieci w świetlicy zaznajamiają się corocznie z prawami dzieci i wynikającymi z nich obowiązkami. Poznają zasady szkoły i regulaminy. Podsumowaniem tych działań jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka obchodzony 20 listopada.

"Shareyourknowledge"

AktualnościDrodzy uczniowie,
Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie plastyczno-językowympoświęconym kulturze ‘Shareyourknowledge’.
W listopadzie odbędzie się IV edycja tego konkursu ‘The song I love…’. Szczegółowe informacje ->> czytaj więcej.

Konkurs na kartkę z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Edukacja wczesnoszkolnaDnia 30.10.2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród finalistom Konkursu na kartkę z życzeniami w języku angielskim dla nauczyciela. I miejsce zajęła Natalka Sokowska z klasy I b, II miejsce należało do Oriany Mazur z klasy I e, III miejsce zajęła Weronika Wenderlich z klasy III b. Ponadto wyróżnienia otrzymali Bartek Kardacz z klasy I e, Ania Konecka z klasy II c i Kalina Siuzdak z klasy I d. Dzieci otrzymały ciekawe nagrody związane z językiem angielskim, teczki z flagą amerykańską i książeczki z wierszami i opowiadaniami. Ich prace wyróżniały się kreatywnością, starannością i dużą estetyką.

Organizatorami Konkursu były Beata Woźniak i Magdalena Grabowska-Wodzyńska.

Image and video hosting by TinyPic

Worek medali pływaków w Toruniu!

SportW sobotę (27.10.2018 r.) w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK w Toruniu odbyły się zawody pływackie "Z Delfinem do Tokio". Pływacy z naszej szkoły pod opieką trenerów Angeliki Staszewskiej, Katarzyny Jankowiak-Gołaty, Marcina Targowskiego, Tomasza Kaji i Maciej Dobrzyńskiego wywalczyli 13 medali. Gratulujemy!

Medale zdobywali: Karwacki Norbert (2. miejsce - 50 m - dowolny - 35,41 s), Kostrzewski Filip (3. miejsce - 50 m - dowolny - 35,45 s), Bakalarz Franciszek (3. miejsce - 50 m - dowolny - 32,53 s), Dzierkacz Igor (3. miejsce - 100 m - motylkowy - 1.08,20), Jacuk Julia (1. miejsce - 50 m - dowolny - 31,71 s oraz 1. miejsce - 50 m - klasyczny - 39,04 s), Starzyńska Lena (1. miejsce - 50 m - klasyczny - 57,89 s), Lenz Nastazja (2. miejsce - 50 m - klasyczny - 1.01,79), Palicka Patrycja (3. miejsce - 50 m - grzbietowy - 46,60), Matuszyńska Sonia (3. miejsce - 100 m - dowolny - 1.09,64 oraz 3. miejsce - 400 m - dowolny - 5.17,74), Koprowska Kinga (3. miejsce - 200 m - zmienny - 2.40,20), Pinczewska Kinga (3. miejsce - 200 m - zmienny - 2.56,45).

Warsztaty gier planszowych

Edukacja wczesnoszkolnaDnia 29 października odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas 1-3 z grami planszowymi. Tym razem dzieci ćwiczyły logiczne i strategiczne myślenie oraz aspekt porządkowy liczb.

Image and video hosting by TinyPic
Wygenerowano w sekund: 0.01
11,331,014 Unikalnych wizyt