Nawigacja

Reforma edukacji


e-dziennik

Ostatnie artykuły

Polecamy

Aktualnie online

-> Gości online: 5

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 331
-> Najnowszy użytkownik: DJ

Konkurs "Kilogramy dobra dla Zosi"

Image and video hosting by TinyPic

"Dbam o naszą planetę"

Edukacja wczesnoszkolna

26 kwietnia 2017 roku dzieci reprezentowały świetlicę w Małej Szkole biorąc udział w XVII Sprawnościowym Turnieju Ekologicznym "Dbam o naszą planetę" organizowanym przez SP 41. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ekologiczną i przyrodniczą w trakcie wykonywania licznych zadań sprawnościowych podczas podchodów na ścieżkach dydaktycznych Szwederowa. Za wspólną zabawę i ciekawą wycieczkę Dziękujemy Pani Grażynie Mężydło z SP41.

Lekkoatletyczne sukcesy

Sport
27 kwietnia kolejny raz na stadionie CWZS Zawisza rywalizowali najlepsi lekkoatleci z bydgoskich szkół podstawowych. Tradycyjnie wyróżniła się Maura Sławeta ( 2 m, w biegu na 60 m oraz 3 m. w skoku wzwyż, rocznik 2005), Emilia Teklińska ( 1 m. w skoku wzwyż, rocznik 2006) oraz Ola Belt ( 3 m. w biegu na 60 m). W rzucie piłeczką palantową 3 m. zajął Daniel Koczorowski. Świetnie zadebiutowała również Martyna Dzikowska, która dwukrotnie stanęła na podium  ( 2 m. w skoku wzwyż i 3 m. w biegu na 60 m)

 

W lekkoatletycznych zmaganiach 20.04.2017 w ramach Bydgoskich Czwartków LA tym razem najlepsze okazały się dziewczęta:
- Małgorzata Osińska - 1 m. w rzucie piłeczką palantową.
- Małgorzata Osińska - 3 m. w biegu na 60 m
- Aleksandra Belt - 3 m. w skoku w dal
- Maura Sławeta - 3 m. w biegu na 60 m oraz 2m. w skoku wzwyż

Akcje Samorządu Uczniowskiego

Z życia uczniów

W ostatnim czasie, Samorząd Uczniowski wielokrotnie zapraszał uczniów naszej szkoły do aktywnego włączenia się w jego akcje. Zorganizował m.in charytatywną zbiórkę datków na pomoc jeżom a także odbył się kiermasz "Dzieci Dzieciom", podczas którego młodzież sprzedawała wypieki, słodkości, napoje, a także "balonowe" losy na loterii, gdzie można było wygrać przybory szkolne, list dyrektorski czy autografy uczących nauczycieli.

Za sprawą samorządu obchodziliśmy także "Godzinę dla Ziemi" oraz byliśmy świadkami odwiedzin wielkanocnego zajączka, który rozdawał cukierki i słodkości, zaczepiał łapkami uczniów i nauczycieli, a także pozował do zdjęć!

Czwartki lekkoatletyczne

Sport

Rozpoczęła się wiosenna edycja Bydgoskich Czwartków Lekkoatletycznych. Nasi zawodnicy nie tylko zajęli czołowe pozycje, lecz również pobili trzy rekordy szkoły.

Pierwsze miejsce zdobyły:

- Aleksandra Belt w skoku w dal ( nowy rekord szkoły)

- Emilia Teklińska w skoku wzwyż

- Małgorzata Osińska w rzucie piłeczką palantową

 

Drugie Miejsce:

- Maura Sławeta w skoku wzwyż ( nowy rekord szkoły)

- Alicja Szymczak w rzucie piłeczką palantową ( nowy rekord Szkoły)

- Alicja Szymczak w biegu na 300 m

- Małgorzata Osińska w biegu na 60 m

- Jan Fojutowski w biegu na 1000 m


Trzecie miejsce:

- Maura Sławeta w biegu na 60 m


Gratulujemy

 

Półkolonie Letnie BORPA

Aktualności

Ogłaszamy nabór na letnie półkolonie dla uczniów klas I–III, organizowane w naszej szkole przy udziale Urzędu Miasta oraz ośrodka BORPA w terminie 27.06.2017 - 11.07.2017 r., w godz. 8.30.- 14.30. W ramach półkolonii oferujemy wyżywienie, bezpłatną opiekę i wiele atrakcji (m. in. basen, orlik, wyjścia poza szkołę). Półkolonie są bezpłatne dla dzieci z rodzin w których dochód nie przekracza kwoty 771 zł netto na 1 osobę w rodzinie (do dochodu nie wliczamy 500+) Pozostali rodzice płacą tylko za wyżywienie 99 zł. W świetlicy szkolnej można wpisywać się na listę. Liczba miejsc ograniczona.

 

-> DJ dnia kwiecień 11 2017 21:52:42 · 0 komentarzy · 226 czytań · Drukuj

Akcja "Skarpeta"

Z życia uczniów

W marcu, klasa IVc i VIb, zorganizowały akcję charytatywną 'Skarpeta'. Uczniowie klas IV-VI przynosili skarpety dla dzieci z domu pomocy społecznej 'Słoneczko'. Uzbieraliśmy 432 pary skarpet!!!


Najbardziej zaangażowały się klasy:

IV f - 75 par, V c - 67 par, VI b -49 par


Wszystkim osobom, które włączyły się w akcję serdecznie dziękujemy. W maju przedstawiciele klasy IVc i VIb zawiozą dary i będą uczestniczyć w zajęciach integracyjnych z mieszkańcami 'Słoneczka'.

Po powrocie podzielimy się wrażeniami i zdjęciami.

Niedziela Palmowa

Prace uczniów

W czasie Wielkiego Postu uczniowie naszej szkoły przygotowywali palmy wielkanocny, które będą poświęcone w czasie Mszy św. w Niedzielę Palmową. Zanim to jednak nastąpi, przez niemal dwa tygodnie te niezwykle barwne dzieła cieszyły się ogromnym zainteresowaniem na wystawie zorganizowanej w naszej szkole. Oto kilka zdjęć z wystawy.

Mistrzostwa województwa w tenisie stołowym

Sport

Dnia 22.03.2017 r. w Inowrocławiu odbył się XIX Kujawsko-Pomorski Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym dziewcząt. W zawodach tych szkołę reprezentowały: Karolina Hołda i Małgorzata Osińska. Drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce i tytuł wicemistrza województwa kujawsko-pomorskiego w tenisie stołowym.​

Dzień kolorowej skarpetki

Z życia uczniów

21. marca, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego oraz klasy Ve z wychowawcą - p. Aleksandrą Jonczyńską, uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji "Dzień Kolorowej Skarpetki". Zakładając dwie niepasujące do siebie skarpetki solidaryzowaliśmy się z osobami z Zespołem Downa.

-->zdjęcia<--

Pasowanie na czytelnika

Aktualności

21 marca w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników.

Uczennice z klasy 4e i 4f specjalnie na tę okazję przygotowały część artystyczną. Pierwszaki dowiedziały się, m.in. w jaki sposób będą mogły korzystać z wypożyczalni.

Cieszymy się, że nasze książki znajdą się w rękach kolejnych amatorów czytania.

Zatem, do zobaczenia w bibliotece!


Pasowanie

Rekolekcje wielkopostne

Z życia uczniów

W dniach 13-15 marca w Parafii p.w. Bożego Ciała odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły. Ksiądz rekolekcjonista przybliżał dzieciom warunki dobrej spowiedzi, Przykazania Boże, a także pokazywał "Niebolot" - czyli pojazd, który może pomóc przybliżyć się do nieba.

19 marca w Parafii p.w. Bożego Ciała, nasz szkolny zespół wokalny śpiewał na Mszy Świętej o g.11.00. Współpraca zawiązuje się coraz ściślej i jest nadzieja, że od nowego roku szkolnego nabierze już nowego, pełniejszego wymiaru.

Halowa piłka nożna chłopców

Sport

W piątek, 17.03.2017 r., reprezentacja naszej szkoły w halowej piłce nożnej wzięła udział w pierwszej rundzie rywalizacji w Mistrzostwach Bydgoszczy w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 48 na Błoniu. Nasi zawodnicy w dwóch meczach wywalczyli komplet punktów! W pierwszym meczu chłopcy pewnie pokonali SP nr 22 - 11:0, natomiast w drugim spotkaniu po wyrównanym pojedynku zwyciężyli z SP nr 12 w stosunku 3:1. Stawką rywalizacji w grupie III jest awans do ćwierćfinału miejskiego, w którym udział wezmą po 2 najlepsze drużyny z sześciu grup.

W reprezentacji SP nr 63 wystąpili: Bakuniak Maciej (5B), Borysiak Maksymilian (6E), Chruścicki Hubert (5B), Dobrzyński Dominik (6D), Fojutowski Jan (4A), Gogoliński Mateusz (5F), Koczorowski Daniel (5C), Przybylski Jakub (5B), Wnuk Piotr (6B).

Dziękujemy za wsparcie trenerom z Akademii Piłkarskiej Brda Bydgoszcz.

Kangur 2017

Z życia uczniów

W czwartek 16. marca, odbył się międzynarodowy konkurs "Kangur matematyczny". Jak co roku z matematycznymi zadaniami mierzyło się wielu uczniów naszej szkoły, którzy zostali podzieleni na kategorie wiekowe Żaczek, Maluch i Beniamin. Zdania dotyczące trudności zadań są podzielone, więc z niecierpliwością czekamy na oficjalne wyniki.

Dzień kobiet 2017

Z życia uczniów

By właściwie uczcić obchodzony 8 marca Dzień Kobiet, Samorząd Uczniowski zaprosił dziewczęta do przyjścia w spódniczkach, a chłopców do założenia krawata. Na korytarzach zagościły więc spódniczki mini, maxi i midi oraz zawiązane w przeróżne węzły ozdoby męskich szyj.

Wygenerowano w sekund: 0.09
6,643,251 Unikalnych wizyt