Nawigacja

Reforma edukacji


e-dziennik

Ostatnie artykuły

Polecamy

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 332
-> Najnowszy użytkownik: rafalbejtka

Lider kreatywności

Z życia uczniów

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zajął III miejsce w II edycji konkursu "Lider kreatywności". Imprezy i akcje organizowane przez naszych uczniów zyskały uznanie w oczach jury, które zwracało uwagę na jakość i pomysłowość imprezy oraz zaangażowanie uczniów.

Dni Szwederowa

Z życia uczniów

Podczas tegorocznych Dni Szwederowa wystąpili także uczniowie naszej szkoły - duet gitarowy Bartek Chełmiński i Krzysztof Walkowski oraz Maja Bednarek, która zaśpiewała piosenkę "Łatwopalni" z rep. Maryli Rodowicz. Występ był bardzo udany, a młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Z życia uczniów

W naszej szkole gościliśmy przedstawiciela Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, który podczas spotkań z uczniami poruszył temat niepełnosprawności. Zwracał uwagę na potrzeby osób na wózkach, właściwe zachowanie wobec osoby niepełnosprawnej, a także przekonywał, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w aktywności fizycznej i uprawianiu sportu.

Mini playback show

Edukacja wczesnoszkolna

07.06.17r. w Pawilonie odbyła się zabawa "Mini playback show". W zabawie brało udział 22 uczniów z klas I-III. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, byli znakomicie przygotowani do swoich występów. Dzieci w atrakcyjnych strojach, czasami z makijażem  doskonale naśladowały ulubionych wykonawców i świetnie radziły sobie z tremą. Niektórzy wystąpili także na Festynie Charytatywnym.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Image and video hosting by TinyPic

Świetlik teatralny

Z życia uczniów

7 czerwca 2017r. dzieci ze świetlicy z  pawilonu wystąpiły na scenie Kina Adria podczas VIII Przeglądu Świetlicowych Zespołów Teatralnych organizowanego przez SP 41. Reprezentacja SP 63 "Świetliki" przygotowała przedstawienie pt. "Drzewa zielone serce przyrody". Wystąpili: Kolberg J. Wojciechowska L. Mazur Z. Brzezińska M. Koperska J. Krzymińska M. Krzemińska J. Pietrzak E. Siuda A. Baran J. Januszewska Z. Ostrowska H. Tatarzyn Ł. Wiliński W. Smuga W. Cichocki K. Dziękujemy rodzicom za obecność i pomoc!

BOM 2017 - zakończenie

Sport

6 czerwca na Hali Łuczniczka odbyło się zakończenie XXIV edycji Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. W tym roku w kategorii szkół podstawowych zwycięzcą  po raz drugi z rzędu okazała się nasza szkoła.

Bydgoska Olimpiada Młodzieży to cykliczna impreza sportowa, organizowana przez Miejski Szkolny Związek Sportowy wspólnie z Miastem Bydgoszcz. Do kwalifikacji zaliczane są zespołowe gry sportowe, lekkoatletyka, sztafetowe biegi przełajowe, tenis stołowy (drużynowo), szachy oraz pływanie. W tegorocznej edycji BOM udział wzięło ok. 10 tyś uczniów z 44 szkół.

Bezpieczeństwo oczami dziecka / Mali ratownicy

Z życia uczniów
1 czerwca 2017 r. na Kartodromie przy ul. Fordońskiej uczestniczyliśmy w festynie pt. "Bezpieczny uśmiech dziecka" podczas którego nagrodzono dzieci za konkurs  plastyczny pt. "Bezpieczeństwo oczami dziecka". Zuzanna Januszewska stanęła na 3 miejscu podium a obok niej wyróżnione w konkursie Zuzanna Mazur i Jagoda Modniewska.
31.05.2017 r. odbył się V Międzyszkolny Konkurs udzielania pomocy przedmedycznej w kl. I-III "Mali Ratownicy" w Zespole Szkół nr 36. Dzieci ze świetlicy SP63 uczestniczyły jako drużyna w części teoretycznej ( rozwiązanie testu ) oraz praktycznej, dostosowanych do poziomu opracowanych treści i umiejętności uczniów. Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Januszewska, Helena Ostrowska oraz Olaf Januszewski.

Dzień sportu 2017

Z życia uczniów

Jak co roku, na początku czerwca, odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Współzawodnictwo na sali gimnastycznej, boisku, bieżni i basenie dostarczyło startujacym wielu emocji oraz wyłoniło najlepszych, którzy zostali nagrodzeni medalami. Puchary za konkurencje drużynowe powędrowały do klas, których uczniowie okazali się  najsilniejsi w przeciąganiu liny i najszybsi w sztafecie. Sportowe spotkanie było także okazją do uhonorowania reprezentantów szkoły, którzy w tym roku szkolnym odnosili sukcesy pod znakiem SP63.

-->>zdjęcia<<--

Piłkarze naszej szkoły - Turniej w Monachium

Sport

Nasi uczniowie należący do Akademii Piłkarskiej AP Brda wrócili z  2 dniowego Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego w Monachium. Kilka miesięcy przygotowań oraz wyczekiwań stało się faktem. Długa nocna podróż z 1 na 2 czerwca i późniejsze zwiedzanie stadionu Allianz Arena Bayernu Monachium to był tylko początek emocji. 3 i 4 czerwiec to zmagania boiskowe w kategoriach U-11 i U13.


W Turnieju nasze drużyny spotykały się z drużynami z Danii, Węgier, Austrii, Francji, Niemiec, Szwajcarii itp. Zespoły zajęły odpowiednio U-13 4 miejsce oraz U-11 5 miejsce, natomiast możliwość konfrontacji z zespołami z innych krajów była ogromnym przeżyciem i doświadczeniem na przyszłość.


Uczniowie drużyny U-13 ( K.Chabowski, M.Piątek, D.Koczorowski, I.Kowalski, K.Konecki, H.Chruścicki, J.Przybylski, M.Borysiak, K.Kowalski, N.Wiśniewski, K.Klepczyński, P.Mistur, D.Dobrzyński, T.Stróżyk) Drużyna U-11 (A.Ciarkowski, J.Ciesielski, F.Chabowski, B.Nowak, G.Powała, K.Małkowski, O.Kęskrawiec, K.Nowak, F.Przybyła, J.Fojutowski, B.Telkiński).


P.S. Podziękowanie dla Rodziców Dzieci, którzy dzielnie dopingowali nasze pociechy. Nieoficjalnie nasi rodzice zajęli 1 miejsce w kategorii "Najlepsi kibice" Dziękujemy

Drużyna naszej szkoły wicemistrzami Polski w szachach

Sport

W dniach 29-31.05.2017 w miejscowości Pokrzywna odbyły się, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach. SP 63 reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Kacprzak, Karol Kacprzak, Piotr Wnuk, Helena Wróblewska. Nasi zawodnicy po zaciętej rywalizacji na szachownicach zdobyli tytuł wicemistrzów Polski. Nad naszymi uczniami sprawowała opiekę i udzielała cennych wskazówek Pani Anna Kacprzak.


Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje Pani Annie Kacprzak i Panu Sławomirowi Wnuk za udzieloną pomoc przy wyjeździe na zawody.

Konkurs wokalny

Z życia uczniów

28 maja w Zespole Szkół nr 12 w Bydgoszczy odbył się Konkurs Piosenki im.Agnieszki Osieckiej. Nasza uczennica - Antonina Stranz, zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdejmij swoją maskę - IX Miejski Przegląd Twórczości Dziecięcej

Prace uczniów

27 maja 2017 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala IX Miejskiego Przeglądu Twórczości Dziecięcej pt. „Zdejmij swoją maskę”. Uroczystość była połączona z wystawą i sprzedażą prac  młodych artystów.

-->Zdjęcia<---->>Film<<--

Maski- karnawałowe, ozdobne, utkane ze strachu, smutku

i wstydu, powstałe ze złości, zastygłego grymasu, narosłe z obojętności,

wykreowane dla szpanu, wynikające z życiowej roli.

Maski- wdziewane rzadko lub od dawna zastępujące twarze.

Maski- niczym parasole ochronne, aktorskie kreacje, schronienie

przed światem, tarcze przeciwko złemu.

Maski- zawsze skrywające tajmnice.

Bez nich bywamy brzydcy, nijacy, słabi i bezbronni, narażamy się na

ośmieszenie, wykluczenie i poniżenie,

Zdradzamy swoje sekrety, ujawniamy choroby i ułomności.

Jednak gdy odważymy się je zdjąć, zyskamy bezcenny stan- wolność,

która otworzy nam drogę ku samopoznaniu, zrozumieniu i akceptacji

swojego Ja.

Czwartki lekkoatletyczne

Sport

Za nami Finał Miejski XXIII Edycji Bydgoskich Czwartków Lekkoatletycznych.

Złoty medal w skoku wzwyż zdobyła wielokrotnie wyróżniana uczestniczka wszystkich "czwartków" i mistrzyni Bydgoszczy w trójboju,Emilia Teklińska. Emilka po raz kolejny przeskoczyła wysokość 1.15  wyrównując rekord szkoły.

W rzucie piłeczką palantową ponownie świetny wynik osiągnęła Małgosia Osińska, dokładając do złota w Mistrzostwach Bydgoszczy w trójboju, srebro w Finale Miejskim Bydgoskich Czwartków Lekkoatletycznych.

W niezwykle silnie obsadzonym skoku w dal drugie miejsce zdobyła, wyrównując swój własny rekord szkoły, Ola Belt z wynikiem 4,44.

Medale uczestnikom zawodów wręczała mistrzyni Europy i v- ce mistrzyni świata w sztafecie 4x 400, Pani Iga Baumgart. Na zdjęciu poniżej Pani Iga, która jest wychowanką BKS Bydgoszcz z naszymi mistrzyniami w trójboju, uczęszczającymi na zajęcia lekkoatletyczne do BKS, Marysią Szwajca i Emilką Teklińską.

 

Za nami kolejny Czwartek lekkoatletyczny. I tym razem nasi zawodnicy  nie zawiedli. Tradycyjnie już na podium stanęły Maura Sławeta oraz Małgosia Osińska. Jaś Topolewski tym razem zajął trzecie miejsce w skoku wzwyż.

 

 

Czar2kółek

Sport

17 maja 2017 r. na stadionie Gwiazdy odbyły się drugie eliminacje do wielkiego Finału Czar2kółek, który odbędzie się w poniedziałek 31 maja 2017 r. na stadionie Zawiszy w Fordonie ul. Sielska 12a. W drugich eliminacjach udział wzięło około 200 młodych kolarzy i kolarek. Rywalizowali w 6 grupach wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców. Z każdej kategorii do Wielkiego Finału awansuje po trzech zawodników.

Z naszej szkoły udział wzięło 10 zawodników. Medale w eliminacjach zdobyli, uzyskując jednocześnie awans do finału miejskiego:

 

2008 dziewczynki

1.Byczkowska Lena SP 60

2.Warzeszkiewicz Maja SP 60

3.Kotłowska Lena SP 63

 

2008 chłopcy

1.Ratajczak Paweł SP Katolicka

2.Fojutowski Filip SP 63

3.Żmudziński Bartosz SP Katolicka

 

2006 chłopcy

1.Fojutowski Jan SP 63

2.Kowalski Oskar SP Katolicka

3.Pijarowski Milan SP 60

 

2005 chłopcy

1.Wnuk Piotr SP 63

2.Makowski Oskar SP 60

3.Śliwa Hubert SP 25

Wydarzenia muzyczne

Z życia uczniów
13 maja Bartek Chełmiński z klasy 6g oraz Krzysztof Walkowski z klasy 6f brali udział w Konkursie Gitarowym organizowanym przez MDK nr 1 w Bydgoszczy. Chłopacy po zaciętej walce zajęli II miejsce w kategorii Duetów! Gratulujemy!
19 maja odbyły się w naszej szkole Warsztaty Wokalne dla kilku uczennic, przygotowujących się do konkursu. Zajęcia prowadziła profesjonalna wokalistka, p.Agnieszka Kartaszewicz. Liczymy na sukces naszych podopiecznych!
21 maja nasz szkolny Zespół Wokalny kolejny raz śpiewał podczas Mszy Świętej w pobliskiej parafii p.w. Bożego Ciała. Zbiegło się to z rocznicą przyjęcia I Komunii uczniów 4. klas. Psalm jako solistka śpiewała Kinga Jonczyńska z klasy 5g.
Wygenerowano w sekund: 0.07
6,853,936 Unikalnych wizyt