Nawigacja

Reforma edukacji


e-dziennik

Ostatnie artykuły

Polecamy

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 332
-> Najnowszy użytkownik: rafalbejtka

"Śpiewać każdy może"

Edukacja wczesnoszkolna

15.05.17r. w Małej Szkole odbył się konkurs "Śpiewać każdy może". Po raz pierwszy uczniowie z klas I- III mogli zaprezentować swoje talenty piosenkarskie. W konkursie brało udział 28 dzieci. Mamy w szkole talenty muzyczne! Oto laureaci:

I miejsce- Antonina Ryczak, kl. 3a


II miejsce- Lena Iwanusek, kl. 2f


III miejsce- Klaudia Delińska, kl. 2h i Zofia Szocik, kl. 2f


Wyróżnienie- Oliwier Olszewski, kl. 2a


Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!

Serce na start

Z życia uczniów

W tym roku, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy w ramach akcji "Serce na start". Zajęcia łączące teorię z praktyką dały szansę uczniom na podjęcie właściwej i szybkiej reakcji w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

Konkurs "Czyste powietrze = zdrowie"

Aktualności

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Czyste powietrze = zdrowie" organizowanym przez naszą szkołę i Ligę Ochrony Przyrody w ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego. Zachęcamy do zapoznania sie z regulaminem.

-->>REGULAMIN<<--

Akcja "Skarpeta" - finał

Z życia uczniów

5 maja pani Katarzyna Woźniakowska wraz z 11 uczniami z kl. IV c i VI b, zawiozła do Domu Pomocy Społecznej "Słoneczko" dary z akcji charytatywnej "Skarpeta". Akcja trwała miesiąc i klasom 4-6 udało się zebrać ponad 400 par skarpet. Radość z otrzymanych prezentów była ogromna. Podczas wizyty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zabawach integracyjnych z mieszkańcami "Słoneczka". Jeszcze raz dziękujemy uczniom i ich rodzicom za wielkie serce.

Europejska Rywalizacja Rowerowa

Aktualności

 

Europejska Rywalizacja Rowerowa wystartowała!


Już można zbierać kilometry dla drużyny Metropolia Bydgoszcz, więc wsiadamy na rowery i kręcimy!


Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i znajomych do kręcenia kilometrów dla drużyny SP 63.

Mamy nadzieję, że nasza szkoła będzie najlepsza, w maju 2017 nakręci  najwięcej kilometrów w kategorii szkół podstawowych - otrzyma 5000zł i stojak rowerowy, a trzy najlepsze osoby ze zwycięskiej szkoły dostaną zestaw atrakcyjnych upominków.


Jeżeli już zalogowaliście się do aplikacji NAVIKI i wybraliście naszą drużynę Metropolia Bydgoszcz (Bydgoszcz Met. Area (PL)), możecie w niej wybrać jedną drużynę z każdej kategorii: Firma, Szkoła oraz Inne

Obchody 3 maja

Z życia uczniów

W piątek przyszedł z wizytą do uczniów niecodzienny gość. W progi naszej szkoły zawitała Konstytucja. Ustawa zasadnicza szczegółowo przedstawiła się zgromadzonym widzom oraz odpowiadała na pytania, które zrodziły się w głowach jej rozmówców. Wizytę okrasiły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.

Dyskoteka "Dzieci dzieciom"

Z życia uczniów

Pod koniec kwietnia, w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna "Dzieci dzieciom". Jedną z jej odsłon była dyskoteka szkolna, na którą biletem wstępu były artykuły papiernicze i biurowe (np. kredki, flamastry, bloki rysunkowe). Wielu było chętnych do zabawy i pomocy więc zbiórka i impreza się udały.

Konkurs "Kilogramy dobra dla Zosi"

Image and video hosting by TinyPic

"Dbam o naszą planetę"

Edukacja wczesnoszkolna

26 kwietnia 2017 roku dzieci reprezentowały świetlicę w Małej Szkole biorąc udział w XVII Sprawnościowym Turnieju Ekologicznym "Dbam o naszą planetę" organizowanym przez SP 41. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ekologiczną i przyrodniczą w trakcie wykonywania licznych zadań sprawnościowych podczas podchodów na ścieżkach dydaktycznych Szwederowa. Za wspólną zabawę i ciekawą wycieczkę Dziękujemy Pani Grażynie Mężydło z SP41.

Lekkoatletyczne sukcesy

Sport
27 kwietnia kolejny raz na stadionie CWZS Zawisza rywalizowali najlepsi lekkoatleci z bydgoskich szkół podstawowych. Tradycyjnie wyróżniła się Maura Sławeta ( 2 m, w biegu na 60 m oraz 3 m. w skoku wzwyż, rocznik 2005), Emilia Teklińska ( 1 m. w skoku wzwyż, rocznik 2006) oraz Ola Belt ( 3 m. w biegu na 60 m). W rzucie piłeczką palantową 3 m. zajął Daniel Koczorowski. Świetnie zadebiutowała również Martyna Dzikowska, która dwukrotnie stanęła na podium  ( 2 m. w skoku wzwyż i 3 m. w biegu na 60 m)

 

W lekkoatletycznych zmaganiach 20.04.2017 w ramach Bydgoskich Czwartków LA tym razem najlepsze okazały się dziewczęta:
- Małgorzata Osińska - 1 m. w rzucie piłeczką palantową.
- Małgorzata Osińska - 3 m. w biegu na 60 m
- Aleksandra Belt - 3 m. w skoku w dal
- Maura Sławeta - 3 m. w biegu na 60 m oraz 2m. w skoku wzwyż

Akcje Samorządu Uczniowskiego

Z życia uczniów

W ostatnim czasie, Samorząd Uczniowski wielokrotnie zapraszał uczniów naszej szkoły do aktywnego włączenia się w jego akcje. Zorganizował m.in charytatywną zbiórkę datków na pomoc jeżom a także odbył się kiermasz "Dzieci Dzieciom", podczas którego młodzież sprzedawała wypieki, słodkości, napoje, a także "balonowe" losy na loterii, gdzie można było wygrać przybory szkolne, list dyrektorski czy autografy uczących nauczycieli.

Za sprawą samorządu obchodziliśmy także "Godzinę dla Ziemi" oraz byliśmy świadkami odwiedzin wielkanocnego zajączka, który rozdawał cukierki i słodkości, zaczepiał łapkami uczniów i nauczycieli, a także pozował do zdjęć!

Czwartki lekkoatletyczne

Sport

Rozpoczęła się wiosenna edycja Bydgoskich Czwartków Lekkoatletycznych. Nasi zawodnicy nie tylko zajęli czołowe pozycje, lecz również pobili trzy rekordy szkoły.

Pierwsze miejsce zdobyły:

- Aleksandra Belt w skoku w dal ( nowy rekord szkoły)

- Emilia Teklińska w skoku wzwyż

- Małgorzata Osińska w rzucie piłeczką palantową

 

Drugie Miejsce:

- Maura Sławeta w skoku wzwyż ( nowy rekord szkoły)

- Alicja Szymczak w rzucie piłeczką palantową ( nowy rekord Szkoły)

- Alicja Szymczak w biegu na 300 m

- Małgorzata Osińska w biegu na 60 m

- Jan Fojutowski w biegu na 1000 m


Trzecie miejsce:

- Maura Sławeta w biegu na 60 m


Gratulujemy

 

Półkolonie Letnie BORPA

Aktualności

Ogłaszamy nabór na letnie półkolonie dla uczniów klas I–III, organizowane w naszej szkole przy udziale Urzędu Miasta oraz ośrodka BORPA w terminie 27.06.2017 - 11.07.2017 r., w godz. 8.30.- 14.30. W ramach półkolonii oferujemy wyżywienie, bezpłatną opiekę i wiele atrakcji (m. in. basen, orlik, wyjścia poza szkołę). Półkolonie są bezpłatne dla dzieci z rodzin w których dochód nie przekracza kwoty 771 zł netto na 1 osobę w rodzinie (do dochodu nie wliczamy 500+) Pozostali rodzice płacą tylko za wyżywienie 99 zł. W świetlicy szkolnej można wpisywać się na listę. Liczba miejsc ograniczona.

 

-> DJ dnia kwiecień 11 2017 21:52:42 · 0 komentarzy · 321 czytań · Drukuj

Akcja "Skarpeta"

Z życia uczniów

W marcu, klasa IVc i VIb, zorganizowały akcję charytatywną 'Skarpeta'. Uczniowie klas IV-VI przynosili skarpety dla dzieci z domu pomocy społecznej 'Słoneczko'. Uzbieraliśmy 432 pary skarpet!!!


Najbardziej zaangażowały się klasy:

IV f - 75 par, V c - 67 par, VI b -49 par


Wszystkim osobom, które włączyły się w akcję serdecznie dziękujemy. W maju przedstawiciele klasy IVc i VIb zawiozą dary i będą uczestniczyć w zajęciach integracyjnych z mieszkańcami 'Słoneczka'.

Po powrocie podzielimy się wrażeniami i zdjęciami.

Niedziela Palmowa

Prace uczniów

W czasie Wielkiego Postu uczniowie naszej szkoły przygotowywali palmy wielkanocny, które będą poświęcone w czasie Mszy św. w Niedzielę Palmową. Zanim to jednak nastąpi, przez niemal dwa tygodnie te niezwykle barwne dzieła cieszyły się ogromnym zainteresowaniem na wystawie zorganizowanej w naszej szkole. Oto kilka zdjęć z wystawy.

Wygenerowano w sekund: 0.10
6,858,785 Unikalnych wizyt