Nawigacja

Reforma edukacji


e-dziennik

Ostatnie artykuły

Polecamy

Aktualnie online

-> Gości online: 10

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 330
-> Najnowszy użytkownik: rafalbejtka

"Cztery pory roku"

Edukacja wczesnoszkolna

3 czerwca br. odbył się konkurs przyrodniczy dla klas pierwszych "Cztery pory roku".

Pierwsze miejsce zdobyła klasa 1b, drugie miejsce klasa 1f, trzecie miejsce klasa 1e.


Cele:

- zainteresowanie uczniów światem przyrody, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem,

- kształtowanie postaw proekologicznych.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Sukcesy piłkarzy

Sport

Nasza Szkoła kontynuuje serię zwycięstw w piłce nożnej. I tak w miniony piątek osiągnęliśmy pod okiem Trenera Rafała Wróblewskiego:


I MIEJSCE W FINALE O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA BYDGOSZCZY DLA KLAS 6


Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jordan Kowalczyk, Jonatan Kowalczyk, Nicolas Bąk, Mikołaj Markut, Radek Graczyk (C), Igor Pińczewski, Adrian Grabowski, Cezary Pytlarz, Dawid Florek.

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Nicolas Bąk

 

oraz

 

II MIEJSCE W FINALE O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA BYDGOSZCZY DLA KLAS 3 I 4

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Wiktor Trybuś, Filip Grzeszczyk, Janek Lis, Mateusz Ejankowski, Oskar Kęskrawiec (C), Nikodem Wiśniewski, Sebastian Lewandowski, Mateusz Woźniak, Oliwier Kiliński.


Konkurs z języka angielskiego "Flagi krajów anglojęzycznych"

Edukacja wczesnoszkolna

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wybranej przez siebie flagi kraju anglojęzycznego w dowolnej technice. Dzieci wykonały przepiękne prace! Zdjęcia.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas II i III.


I MIEJSCE - Wojciech Staszewski z kl. 3b

II MIEJSCE - Weronika Piotrowska z kl. 2f

III MIEJSCE - Adrian Michalak z kl. 2a oraz Marianna Rydyńska z kl. 3a

WYRÓŻNIENIE: Mateusz Durszewicz z kl. 2c Mateusz Budnik z kl. 2e Paula Stempka z kl. 3b


GRATULACJE!

"Z ekologią za pan brat"

Edukacja wczesnoszkolna

Dziś - 29 maja br. trzyosobowe reprezentacje klas trzecich wzięły udział w konkursie ekologicznym „Z ekologią za pan brat”. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3c, drugie 3b, trzecie 3d. Gratulacje! Zdjęcia.

Sukces uczniów w Konkursie Informatycznym

Informatyka

Ogromny sukces osiągnęli uczniowie naszej szkoły w XV edycji Miejskiego Konkursu Grafiki Komputerowej w kategorii klas 4-6 "Cyberprzemoc w oczach dziecka".


Anna Pięta (6b) zajęła 1 miejsce, a Martyna Włóka(5e) oraz Agnieszka Dawidowska (4d) zajęły 2 miejsce. Opiekunami są nauczyciele Piotr Ciesielski oraz Dorota Sztalmirska.  GRATULUJEMY!!!

Dyskoteka

Z życia uczniów

28 maja odbyła się dyskoteka szkolna zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i klasę VI d. Była ona znakomitą okazją do wspólnej zabawy, z której skorzystało kilkudziesiąt chętnych do tańca osób.

-->>Zdjęcia<<--

Perfekcyjny "Marsz na orientację"

Sport

Dnia 22.05.2104 r. odbył się "Marsz na orientację po południowej części Bydgoszczy" organizowany przez SP61 w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4B (Marcel Siwiak, Filip Adamczak, Paweł Ciudziński, Patryk Tarasiak, Xawier Klawikowski oraz Mikołaj Rochowiak). Opiekunem grupy był Marek Kowalski. Do rywalizacji stanęły reprezentacje szkół nr: 61,62 oraz 41. Zadaniem każdej drużyny było dotarcie do kilkunastu punktów zaznaczonych na mapie, znajdujących się na osiedlach Szwederowo, Górzyskowo oraz Błonie. Do każdego z tych miejsc należało dopasować fotografie i odpowiedzieć na pytania związane z daną lokalizacją. Nasza reprezentacja bezbłędnie wypełniła Kartę odpowiedzi, a ponadto pokonała trasę w najkrótszym czasie (1:40 przy 30 stopniowym upale). W nagrodę uczniowie otrzymali ufundowane przez  organizatorów plecaki.


GRATULUJEMY!!!

Czar dwóch kółek

Sport

W upalny czwartek 22.05.2014 odbyła się kolejna runda eliminacyjna Zawodów Rowerowych "Czar 2 kółek 2014". Udział w nich wzięła nasza 16 osobowa reprezentacja, a najlepiej z nich "kręcili", zdobyli medale i uzyskali awans do finału bydgoskiego, który odbędzie się 4.06.2014 od godziny 10:00 do 14:00 na stadionie Zawiszy:

Sebastian Lewandowski z klasy III b - złoty medal

Piotr Wnuk z klasy III b - srebrny medal

Igor Pieńczewski z klasy VI a - srebrny medal

Igor Matuszyński z klasy VI a - brązowy medal

Kacper Janeczek z klasy IV g - brązowy medal

Gościnnie wystąpi także Kacper Chabowski z klasy II b, który w półfinale zaliczył "widowiskowy upadek"

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy udanego finału

Potyczki Matematyczne -podsumowanie i rozdanie nagród

Z życia uczniów

21 maja w SP 14 odbyło się podsumowanie i rozdanie nagród XV edycji konkursu miejskiego "Potyczki Matematyczne". W gronie finalistów matematycznych zmagań znaleźli się i odebrali upominki Kaja Szykowna, Igor Jankowski (oboje na zdjęciu) oraz Oliwia Folkmar. Gratulujemy.

"Ze sportem na Ty"

Edukacja wczesnoszkolna

22.05.14 klasa 3b wzięła udział w finale konkursu "Ze sportem na Ty". Wygraliśmy!!! -> Zdjęcia <-.

Origami

Dnia 10 maja 2014 roku odbył się już XIII Bydgoski Konkurs i Przegląd Umiejętności Członków Szkolnych Klubów Origami zorganizowany przez członków bydgoskiego klubu „ORIZURU” wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Braille’a w Bydgoszczy.

 

Zgodnie z regulaminem uczestnikami Przeglądu Origami mogą być 3 osoby. Świetlicę SP 63 reprezentowali Magdalena Deluga z klasy 3g, Oliwier Nawrocki z klasy 3e oraz Kamil Chabowski z klasy 1d, którzy składali z kolorowych karteczek  z pamięci po 4 modele (zwierzątko, zabawkę, roślinę i pudełko). Nasi origamiści otrzymali  pamiątkowy dyplom oraz zakładkę.
Do Konkursu Origami przygotował się i wziął udział Artur Radko – były uczeń naszej szkoły - obecnie uczeń klasy 6 w Szkole Podstawowej nr 15. Artur zajął IV miejsce.

Naszym konkursowiczom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do kolejnych składanek origami. A więcej można dowiedzieć się z oficjalnej strony Polskiego Centrum Origami klikając na link
http://www.origami.org.pl/news,pl,23.html

PIERWSZE MIEJSCE O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA BYDGOSZCZY

Sport

13 maja nasza szkoła wzięła udział w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze. Graliśmy klasami drugimi i trzecimi. Małym graczom należą się słowa uznania za ambitną postawę i godne reprezentowanie SP 63. Reprezentanci: Hubert Chruścicki, Konrad Olszewski, Maksymilian Borysiak, Maciej Bakuniak, Kacper Chabowski, Jakub Przybylak, Oliwer Siwicki, Daniel Koczorowski, Mateusz Ejankowski, Nikodem Wiśniewski (C), Bartek Górka, Sebastian Lewandowski, Kajtek Wojtaszek. Trenerem naszej kadry jest Rafał Wróblewski. Wielkie brawa !!!

OBUT i DUMa w SP63

Z życia uczniów

OBUT i DUMa - tak nazywają się badania, przeprowadzone dzisiaj (20 maja) rano w trzecich i piątych klasach podstawówek. Uczniowie napisali testy, które sprawdzą, na ile radzą sobie z matematyką.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 63 na Szwederowie rozpoczęli pisanie testów o godz. 9. To jedna z 6 tys. podstawówek w kraju, które zdecydowały się przeprowadzić badania. Formalnie wyglądały one jak egzaminy. Ale nie pełnią takiej roli. To diagnoza, która ma być wskazówką dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

Cały artykuł na bydgoszcz.gazeta.pl

Nabór do klasy siatkarskiej - Gimnazjum

Sport

UWAGA

Klub BKS "Chemik" zaprasza chłopców klas szóstych urodzonych w 2001 roku do wzięcia udziału w siatkarskim teście sprawności fizycznej, który odbędzie się 24 maja 2014r. o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 15 Sportowym w Bydgoszcz, przy ul. Glinki 117.

KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

Edukacja wczesnoszkolna

12 maja 2014r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie dla klas 3.

Zadania dotyczyły zasad bezpieczeństwa na terenie szkoły, w domu i w drodze do szkoły, znajomości numerów alarmowych i przepisów ruchu drogowego.

Największą  wiedzą na ten temat wykazali się uczniowie klas 3 e i 3 g.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy!!

Wygenerowano w sekund: 0.02
8,930,373 Unikalnych wizyt