Nawigacja

Reforma edukacji


e-dziennik

Ostatnie artykuły

Polecamy

Aktualnie online

-> Gości online: 8

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 332
-> Najnowszy użytkownik: rafalbejtka

św. Mikołaj w szkole

Z życia uczniów

Dnia 6 grudnia Samorząd Uczniowski zadbał o to, by św. Mikołaj nie zapomniał o grzecznych dzieciach uczęszczających do naszej szkoły. Pogoda dopisała, więc Święty wraz ze Śnieżynkami odwiedził uczniów w klasach przynosząc słodkie upominki. Wizyta znanego z dobroci gościa była dobrą okazją do przypomnienia o akcjach charytatywnych organizowanych w szkole.

Dyskoteka Andrzejkowa

Z życia uczniów

Środowe popołudnie było dla uczniów z klas IV-VI czasem Andrzejkowych wróżb oraz dobrej zabawy przy ulubionej muzyce. Kolejka osób chcących poznać swoją przyszłość była długa, a uczniowie z klasy VIb, którzy przygotowali Andrzejkowe zabawy mieli ręce pełne pracy. Następnie zabawa przeniosła się na parkiet, który wypełnił się tańczącymi solo, jak i w parach. W czasie dyskoteki rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze okulary i oryginalne nakrycie głowy. Dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Samorząd Uczniowski.

-->>Galeria zdjęć<<--

Warsztaty matematyczne dla klas drugich

Edukacja wczesnoszkolna

... jak przejść przez próg 10 bez potknięć?

Zdjęcia.

Sprzedaż kartek i ozdób

Z życia uczniów

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym, uczniowie naszej szkoły juz myślą o osobach, które w tym czasie będą potrzebowały wsparcia. Rozpoczęłą się sprzedaż własnoręcznie wykonanych kartek oraz ozdób, których wygląd i cena zachęcają do zakupu. Pieniądze zebrane w ten sposób zostaną przekazane na cele charytatywne.

Turniej Szachowy

Z życia uczniów

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Igor Jankowski z klasy 4c, zajął 2 miejsce w XXIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym (kat. U10m), rozgrywanym w listopadzie w Torgelow (Niemcy). Gratulując, życzymy kolejnych sukcesów i dalszego rozwijania swojej pasji.

Śniadanie daje moc - po raz trzeci!

Tym razem w projekcie uczestniczyło aż 10 klas: 1a,1b,1c,1d,2d,2e,2g,2h,3a,3b.

Zdjęcia.

Edukacyjne śniadania  prowadzone są w oparciu o:

- zajęcia praktyczne obrazujące 12 zasad zdrowego odżywiania, dzięki którym dzieci dowiedzą się jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu,

- dyskusję, podczas których dzieci aktywnie będą uczestniczyć w pogłębianiu wiedzy na temat danej zasady zdrowego odżywiania, zadawać pytania i wspólnie rozwiewać wątpliwości dotyczące poszczególnych zasad zdrowego odżywiania,

- ćwiczenia w grupach, dzięki którym nauczą się pracy w zespole i wspólnego rozwiązywania problemów.

 

Tegoroczne tematy zajęć to m.in..:

  • Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
  • Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
  • Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.


Bliższe informacje o akcji znajdziecie na stronie www.sniadaniedajemoc.pl

 

Zachęcamy do udziału w następnym roku!

Konkurs wiedzy o Polsce

W dniu 13 listopada br. odbył się konkurs wiedzy o Polsce dla klas trzecich.

Zdjęcia

Wszystkie klasy świetnie się spisały i wykazały wiedzą dotyczącą Swięta Niepodległości, znajomością hymnu i innych symboli narodowych oraz sąsiadówPolski. Rozpoznawały zabytki Krakowa i Warszawy oraz najważniejsze obiekty w wybranych miastach Polski. Znały słynnych Polaków i ważne wydarzenia w Polsce.

Wygrała reprezentacja klasy 3b, zdobywając 15 punktów. Brawo!

Warsztaty plastyczne dla klas trzecich

W dniu 12 listopada w Szkole Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy odbyły się warsztaty plastyczne dla klas trzecich. Każda z klas wykonywała swoją pracę inną techniką. Wystawa na holu w dużej szkole. Zapraszamy! Zdjęcia (kliknij).

Jack o' Lantern

Z okazji święta Halloween odbył się konkurs z języka angielskiego na lampion z dyni "Jack o' Lantern". Oto prace dzieci (aby zobaczyć wszystkie zdjęcia - kliknij tutaj).


I miejsce zdobyła Aleksandra Drzewiecka kl. II c

II miejsce zajął Marcin Rutkiewicz kl. III b
III miejsce zajęła Paula Stempka kl. III b

Wyróżnienie otrzymali:
Bartosz Szulc z kl. II a
Filip Paszkowski kl. II d
Norbert Weyna kl. III b
Martyna Kapanowska kl. II c

"95 lat niepodległości"

Z życia uczniów

Z okazji nadchodzącej 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przygotowanym na tę okoliczność montażu. Występujacy uczniowie z klas piątych wspominali ludzi, których już nie ma wśród nas, a dzięki którym możemy się cieszyć niepodległą Ojczyzną. Występ uzupełniły nagrania muzyczne oraz pieśni patriotyczne.

-->>Galeria zdjęć<<--

Konkursy przedmiotowe Kuratorium Oświaty

Z życia uczniów

Dla wielu uczniów naszej szkoły koniec października był czasem intensywnych zmagań w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Miło nam poinformować, że awans do etapu rejonowego konkursu uzyskali:


JĘZYK POLSKI

Zuzanna Gabrych  VIe

Martyna Stefaniak VIb

Klaudia Archacka VId

Kuba Cieślak VId

MATEMATYKA

Miłosz Borowicz VIb

Piotr Liszewski Vb

Piotr Laskowski Va

PRZYRODA

Kuba Cieślak VId

Julia Bogusławska VIf

Judyta Frąckowiak VIb

Miłosz Borowicz VIb

Agata Leśniewska VIf


GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYM ETAPIE

Konkurs fotograficzny pt. "Jesień"

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie fotograficznym „Jesień”. Zadanie polegało na wykonaniu zdjęcia ukazującego zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.


Na konkurs wpłynęły prace od 53 uczniów! Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie. Niestety jury musiało dokonać trudnego wyboru tych najlepszych prac. Oto one:


 

I miejsce: zdjęcie nr 52 - Nikodem Wiśniewski 3b

II miejsce: zdjęcie nr 34 - Witold Grabowski 1d

III miejsce: zdjęcie nr 18 - Weronika Modniewska 3d

Wyróżnienia: zdjęcie nr 4  - Wiktor Bryda 1f, 12 - Natalia Olszewska 3a oraz 22 - Marcel Zaworski 1c


GRATULUJEMY!!!

 

Aby zobaczyć wszystkie prace konkursowe, które wpłynęły w naszej szkole kliknij tutaj.


Aby oddać głos na swoją ulubioną pracę konkursową (z uwzględnieniem prac, które wykonały dzieci na Słowacji i w Armenii, w ramach projektu eTwinning RangerS - zapraszamy tutaj (kliknij), musisz się zalogować.


Możesz także zagłosować tutaj bez konieczności logowania się. (kliknij)

 

"Cztery pory roku - jesień"

22 października odbyły się w pawilonie warsztaty plastyczne z  cyklu "Cztery pory roku - jesień" dla uczniów klas I-III, które poprowadziły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.
Dzieci wykorzystując dary jesieni stworzyły wspólnie plakat przedstawiający jesień, który można podziwiać na gazetce w pawilonie.
Udział w warsztatach wzięli: Oskar Giezek, Natalia Krzynowek, Nadia Ładzińska, Agata Teklińska, Karolina Hołda, Julia Szymczak, Kinga Kupczyk, Aleksandra Potocka, Maja Look, Nina Czajkowska, Aneta Sosnowska, Ada Sibilska i Nadia Duszka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólny czas pracy i zapraszamy na kolejny cykl warsztatów "Cztery pory roku - zima".


Dyskoteka szkolna

Z życia uczniów

W środę 30 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Dwie popołudniowe godziny upłynęły bardzo szybko na dobrej zabawie przy tanecznych hitach. Dziękujemy za liczną obecność i zapraszamy do włączania się w kolejne akcje organizowane przez Samorząd Uczniowski.

-->> Galeria zdjęć <<--

Światowy Dzień Walki z Otyłością

Z życia uczniów

Dziś obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Odżywiam się zdrowo", a podczas przerw można było poczęstować się zdrową przekaską w postaci pomidora, marchewki lub jabłka. Konkurs, jak i pełne witamin smakołyki cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów. Serdecznie gratulujemy laureatom i zachęcamy wszystkich do częstszego sięgania po owoce i warzywa.


-->>Galeria zdjęć<<--

Wygenerowano w sekund: 0.02
8,770,806 Unikalnych wizyt