-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 332
-> Najnowszy użytkownik: rafalbejtka

Ania Pietraszewska powołana do Akademii Młodych Orłów!

SportPolski Związek Piłki Nożnej ogłosił ogólnopolską listę 80 zawodniczek powołanych na specjalną sesję treningową w Letniej Akademii Młodych Orłów. Wśród czwórki dziewcząt reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie jest uczennica naszej szkoły - Ania Pietraszewska (UKS Tęcza Bydgoszcz)! Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.

Koszykarki i koszykarze spotkali się z fizjoterapeutką

Sport

W czwartek (21.06.2018 r.), tuż przed zakończeniem roku szkolnego nasze najmłodsze koszykarki i koszykarze poszerzali swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii, odżywiania i teorii treningu. Naszą szkołę odwiedziła pani Oktawia Skaza, która pomaga profesjonalnym sportowcom, m.in. koszykarkom Artego Bydgoszcz i koszykarzom Astorii Bydgoszcz pracując dla MedycynaDlaSportu.pl. Dzieci trenujące koszykówkę w klasach IV B, IV C, V B i VI C miały okazję dowiedzieć się o najczęstszych urazach, zapobieganiu im, właściwym odżywianiu i dbaniu o własne ciało, a także jak właściwie przygotowywać się do wysiłku fizycznego.

Dziękujemy pani Oktawii za przybycie i liczymy na kolejne spotkania bogate w nową wiedzę dla naszych młodych sportowców!

Bardzo dobry występ tenisistów stołowych w Memoriale im. Andrzeja Grubby!

SportW dniach 16-17 czerwca 2018r. w Sopocie odbył się Finał Ogólnopolski XII Memoriału im. Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. W zawodach tych, w gronie 32 najlepszych szkół w Polsce, wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 63 w składzie: Kamil Chabowski kl. 5 c, Karolina Hołda kl. 5 e i Małgorzata Osińska kl. 5 d. Nasza drużyna osiągnęła bardzo dobry wynik, zdobywając szóste miejsce w turnieju. W imprezie występowały zespoły liczące po 3 osoby, w tym dwie z rocznika 2005r. lub młodsze oraz obowiązkowo jedna z rocznika 2007 r. lub młodsza. Nasza drużyna, grając głównie ze starszymi zawodnikami, zajęła najwyższe miejsce wśród zespołów, w składzie których były co najmniej dwie dziewczyny. W turnieju mogły występować zarówno drużyny chłopców, dziewcząt, jak i mieszane. Nasi uczniowie pokonali m.in.: SP Jeżewo 3:1, SP 1 Niemodlin 3:0, SP 2 Działdowo 3:1, SP 2 Włodawa 3:2, a przegrali po 1:3 dopiero w meczu o wejście do strefy medalowej z SMS Jarosław oraz w meczu o 5. miejsce z SP 28 Gdynia.

Serdecznie gratulujemy dobrego występu i życzymy jeszcze lepszego występu za rok.

Sukces Naszej Uczennicy

SportZaległości - Dziennikarski obowiązek obowiązuje do podania informacji że w Finale Czaru Dwóch Kółek uczennica 1 klasy Ewa Szulc zajęła 2 miejsce w swojej kategorii rocznik 2010-2011. Gratulacje

Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek

SportW miniony weekend (9-10 czerwca 2018r.) w Kraśniku k/Lublina odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków i Żaczek w tenisie stołowym, w których uczestniczyła nasza uczennica Karolina Hołda z kl. 5e. Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem Karoliny, która została Mistrzem Polski 2018 w grze podwójnej (debel) wraz z Natalią Gaworską z AZS UE Wrocław. Dodatkowo Karolina (reprezentująca klub MKS Emdek Bydgoszcz) została II Wicemistrzem Polski w grze pojedynczej (singiel), będac blisko finału, ulegając nieznacznie w półfinale 2:3. Jest to najwięszy sukces naszej 11- letniej zawodniczki, jak i również jej klubu. Nadmienić należy w tym miejscu, iż Karolina uprawia tenis stołowy dopiero od dwóch lat. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Mamy medale w Finale Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży!

SportW miniony piątek (08.06.2018 r.) nasi reprezentanci pod opieką pana Michała Bielca wzięli udział w Finale XXV Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Uczniowie naszej szkoły na stadionie CWZS Zawisza Bydgoszcz wywalczyli 4 medale. Daniel Koczorowski zdobył złoty medal w skoku w dal oraz brązowy medal w rzucie piłką palantową, Jan Topolewski był drugi w skoku wzwyż, a Małgorzata Osińska zdobyła srebrny medal w rzucie piłeczką palantową! Bardzo blisko brązowego medalu była Maura Sławeta, która minimalnie przegrała rywalizację w biegu na 60 metrów. Gratulujemy!

SP 63 ponownie najlepsza w Bydgoszczy!

SportW poniedziałek, 11 czerwca w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka odbyła się uroczystość zakończenia XXV Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży - największej imprezy sportowej w mieście. W ciągu całego roku szkolnego reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych m.in. w pływaniu, piłce ręcznej, w biegach przełajowych, piłce nożnej, koszykówce, tenisie stołowym, unihokeju, czwórboju i trójboju lekkoatletycznym oraz w szachach. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział ponad 3000 sportowców. Ostatecznie po raz trzeci I m. zdobyła nasza szkoła przed SP 15 i SP 65! Nagrodę dla wyróżniających się sportowców otrzymała Małgorzata Osińska. Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy!

Koszykarki grały w Poznaniu!

SportDziewczęta trenujące koszykówkę w naszej szkole z klas IV B, IV C i V B w dniach 8-10 czerwca 2018 roku rywalizowały w Jubileuszowym 40. Turnieju Mini-Kosza "Dzień Dziecka 2018" w Poznaniu. Nasze uczennice reprezentowały dwa zespoły - MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz i MUKS WSG SUPRAVIS II Bydgoszcz. Ten pierwszy zajął 5. miejsce, natomiast drugi wywalczył 10. pozycję. W turnieju udział wzięły: Amelia Janicka, Zuzanna Janicka, Jagoda Modniewska (IV B), Izabela Filipiuk, Lena Kotłowska, Nina Obrębska (IV C) oraz Agata Teklińska (V B). Gratulujemy!

Dzień Sportu

SportW poniedziałek (18.06.2018 r.) o godzinie 8:00 odbędzie się Dzień Sportu, podczas którego rozegrane zostaną następujące konkurencje indywidualne:
- bieg na 60 metrów,
- skok w dal,
- piłka nożna - prowadzenie piłki slalomem,
- unihokej - prowadzenie piłeczki slalomem,
- siatkówka - odbicia piłki.

Klasyfikacja indywidualna w wyżej wymienionych konkurencjach będzie przeprowadzona łącznie dla klas niesportowych i sportowych.
Ponadto odbędzie się sztafeta mieszana 4 x 200 m (2 dziewczynki + 2 chłopców) oraz przeciąganie liny (3 dziewczynki + 3 chłopców - w klasach VII – minimum 2 dziewczynki) – łączna klasyfikacja drużynowa bez podziału na klasy sportowe i niesportowe.
Każdy uczeń może wystartować w 1 konkurencji indywidualnej oraz w konkurencjach drużynowych.
Zapisy do poszczególnych dyscyplin odbywać się będą bezpośrednio przed zawodami u sędziego.

Rozgrywki Deichmanna zakończone

SportW minioną sobotę zakończyły się rozgrywki piłkarskie Deichmann 2018, które trwały prawie 2 miesiące i w których nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę w kategoriach U-9 i U-11. Najdalej zaszła drużyna Holandii U-9 która odpadła po przegranej z Portugalią. Zawodnik tej drużyny Wiktor Bednarek został Królem Strzelców tych rozgrywek a na trzeciej pozycji uplasował się Mikołaj Zdziebło. Gratulacje należą sie wszystkim zawodnikom. BRAWO

Nasi uczniowie zgarnęli medale w ostatnich "Czwartkach"!

SportW czwartek (07.06.2018 r.) na stadionie głównym CWZS Zawisza odbyły się finały miejskie XXIV Edycji Bydgoskich Czwartków Lekkoatletycznych. Tradycyjnie na podium stanęli najlepsi lekkoatleci naszej szkoły.
Srebrne medale wywalczyli:
- Małgorzata Osińska w biegu na 60 m oraz rzucie piłeczką palantową,
- Jan Topolewski w skoku wzwyż,
- Emilia Teklińska w biegu na 600 m,

Brązowe medal trafiły do:
- Alicji Szymczak za rzut piłeczka palantową,
- Maury Sławety za bieg na dystansie 300 m.
Gratulujemy!

Sukces w jeździe na rolkach Bartosza Hetziga

SportW niedzielę, 27.05.2018 roku na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Bydgoszczy odbyły się I Mistrzostwa Bydgoszczy w jeździe na rolkach dla dzieci i młodzieży. Barwy SP nr 63 i klubu MKS Novum Bydgoszcz reprezentował uczeń klasy VI b Bartosz Hetzig. Uczeń naszej szkoły w kategorii chłopców rocznika 2006-2007, na dystansie 900 metrów, po zaciętej walce m.in. z zawodnikami klubu sportowego w jeździe na rolkach K.S. Jastrzębie Bydgoszcz zajął IV miejsce. Gratulujemy!

Karatecy z kolejnymi medalami!

SportW sobotę, 26.05.2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach w Karate Kyokushin w Turku. Do rywalizacji w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski przystąpiło 231 zawodników, w tym 16 z Bydgoszczy. Tradycyjnie sukcesy osiągnęli uczniowie SP nr 63 - Oliwia Trybuś (złoto w Kumite - kadetki, srebro w Kata - kadetki), Martyna Gralak (srebro w Kumite - junior młodszy) oraz Kacper Wardalski (brąz w Kumite - junior młodszy). Gratulujemy!

Koszykarki grały w Zambrowie!

SportW dniach 25-27 maja 2018 roku koszykarski z klas IV-VI naszej szkoły rywalizowały z zespołami z całego kraju w podlaskim Zambrowie w ogólnopolskim turnieju ORKAN CUP. Nasze uczennice występowały w trzech różnych zespołach - MUKS SP 63 Bydgoszcz (V miejsce), MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz (XIII miejsce) i MUKS WSG SUPRAVIS II Bydgoszcz (XV miejsce). Indywidualne wyróżnienia otrzymały Nikola Pelikan (5b) oraz Julia Witkowska (5b). Gratulujemy!

Naszą szkołę reprezentowały: 6c: Teklińska Emilia, 5b: Drzycimska Patrycja, Frygier Aleksandra, Jaskólska Aleksandra, Mąka Aleksandra, Mielcarek Michalina, Pelikan Nikola, Rochowiak Jagoda, Szefler Anna, Szwajca Maria, Teklińska Agata, Witkowska Julia, 4b: Modniewska Jagoda, Rogalska Zuzanna, 4c: Kanigowska Wiktoria, Płocharczyk Sabina.

Nasza szkoła startowała w Trójboju LA!

SportW dniach 22-23 maja 2018 roku reprezentacje naszej szkoły brały udział w Trójboju lekkoatletycznym na stadionie CWZS Zawisza w Bydgoszczy. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta skakali w dal, rzucali piłeczką palantową i biegli, ścigając się na dystansie 60 metrów. Chłopcy pod wodzą pana Marka Kowalskiego zajęli 16. miejsce (286 pkt.) na 28 zespołów, natomiast dziewczęta prowadzone przez pana Rafała Wróblewskiego zajęły 18. miejsce (378 pkt.) na 29 szkół. Gratulujemy!