-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 332
-> Najnowszy użytkownik: rafalbejtka

Unihokeiści po walce odpadli z dalszej rywalizacji

SportW środę (14.11.2018 r.) reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy zakończyła rywalizację w rozgrywkach unihokeja chłopców w ramach XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005). Chłopcy pokonali SP nr 46 (1:0), zremisowali z SP nr 27 (0:0), SP nr 37 (0:0), SP nr 26 i przegrali z SP nr 31 (0:4) - ostatecznym zwycięzcą grupy. Uzyskane wyniki sklasyfikowały naszą drużynę na 4. miejscu, co niestety nie dało awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Gratulujemy ambitnej postawy!

Brązowe medale chłopców w piłce ręcznej!

SportW czwartek (15.11.2018 r.) reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy zakończyła rywalizację w rozgrywkach piłki ręcznej chłopców w ramach XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Chłopcy po 5 meczach rozegranych w dwóch terminach wywalczyli brązowe medale. Gratulujemy!

Skład drużyny: Fojutowski Jan (6A), Wilk Jakub (6B), Bębnista Oskar (6B), Lisowski Gustaw (6B), Nowak Szymon (6B), Piątek Maksymilian (6B), Przybysz Robert (6B), Siwiak Oliwier (6B) i Woroniecki Miłosz (6B).

Izabela Filipiuk i Martyna Gralak z medalami w karate!

SportW sobotę (10.11.2018 r.) w Golinie koło Konina odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły - Kacper Wardalski, Magdalena Janowska, Izabela Filipiuk i Martyna Gralak. Izabela Filipiuk zdobyła złoty medal w kategorii kumite - dziewczynki 10 lat oraz srebro w grapplingu - dziewczynki 10 lat, natomiast Martyna Gralak złoto w kategorii kumite dziewczynki 13 lat.

SP 63 wicemistrzem Bydgoszczy w piłce ręcznej dziewcząt!

SportWe wtorek (13.11.2018 r.) reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy wzięła udział w rozgrywkach piłki ręcznej dziewcząt w ramach XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczęta po zwycięstwie nad Katolicką Szkołą Podstawową oraz przegranej ze Szkołą Podstawową nr 14 zajęły 2. miejsce w Bydgoszczy. Gratulujemy!

Skład drużyny: Teklińska Emilia (7C), Pelikan Nikola (6B), Szwajca Maria (6B), Janicka Amelia (5B), Janicka Zuzanna (5B), Rogalska Zuzanna (5B), Zehner Kinga (5B), Kanigowska Wiktoria (5C), Paliga Maria (5C), Płocharczyk Sabina (5C).

Była walka, ale bez awansu - unihokej dziewcząt

SportW środę (07.11.2018 r.) reprezentacja naszej szkoły rywalizowała w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005) w unihokeju dziewcząt w ramach Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyna pani Agnieszki Jacewicz-Ciarka pomimo ambitnej walki ze starszymi o rok i dwa lata przeciwniczkami, nie wywalczyły awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Gratulujemy walecznej postawy!

ITTF World Junior Circuit - 2018 Slovak Cadet Open

SportW dniach od 1 do 4 listopada 2018r. w miejscowości Senec k/Bratysławy (Słowacja)odbyły się międzynarodowe zawody tenisa stołowego z cyklu ITTF World Junior Circuit - 2018 Slovak Cadet Open. Ogromne wyróżnienie spotkało uczennicę naszej szkoły Karolinę Hołda z kl. 6e, która została powołana do reprezentacji Polski na ten turniej. Oprócz 12 osobowej reprezentacji Polski wystąpiło w nim również 146 czołowych zawodników i zawodniczek z 22 krajów, m.in. z Chin, Tajwanu, USA, Kazachstanu, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i krajów europejskich. W swoim reprezentacyjnym debiucie na międzynarodowej arenie Karolina zaprezentowała się bardzo dobrze, gdyż wygrała 2 z 6 pojedynków singlowych i 1 z 3 pojedynków deblowych. Należy nadmienić, iż Karolina była najmłodszą zawodniczką w turnieju dziewcząt (jedyną z rocznika 2007), gdzie występowały zawodniczki urodzone po 01.01.2003r. Serdecznie gratulujemy.

Worek medali pływaków w Toruniu!

SportW sobotę (27.10.2018 r.) w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK w Toruniu odbyły się zawody pływackie "Z Delfinem do Tokio". Pływacy z naszej szkoły pod opieką trenerów Angeliki Staszewskiej, Katarzyny Jankowiak-Gołaty, Marcina Targowskiego, Tomasza Kaji i Maciej Dobrzyńskiego wywalczyli 13 medali. Gratulujemy!

Medale zdobywali: Karwacki Norbert (2. miejsce - 50 m - dowolny - 35,41 s), Kostrzewski Filip (3. miejsce - 50 m - dowolny - 35,45 s), Bakalarz Franciszek (3. miejsce - 50 m - dowolny - 32,53 s), Dzierkacz Igor (3. miejsce - 100 m - motylkowy - 1.08,20), Jacuk Julia (1. miejsce - 50 m - dowolny - 31,71 s oraz 1. miejsce - 50 m - klasyczny - 39,04 s), Starzyńska Lena (1. miejsce - 50 m - klasyczny - 57,89 s), Lenz Nastazja (2. miejsce - 50 m - klasyczny - 1.01,79), Palicka Patrycja (3. miejsce - 50 m - grzbietowy - 46,60), Matuszyńska Sonia (3. miejsce - 100 m - dowolny - 1.09,64 oraz 3. miejsce - 400 m - dowolny - 5.17,74), Koprowska Kinga (3. miejsce - 200 m - zmienny - 2.40,20), Pinczewska Kinga (3. miejsce - 200 m - zmienny - 2.56,45).

Martyna Gralak i Kacper Wardalski na podium zawodów w Bydgoszczy!

SportW sobotę (27.10.2018 r.) w Bydgoszczy odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin "YOUNG OYAMA'S CUP" organizowany przez Bydgoski Klub Kyokushin Karate. W zawodach udział wzięło 254 zawodników z 24 klubów. Nie zabrakło zawodników z naszej szkoły - Kacper Wardalski (8D) wywalczył 3. miejsce w kategorii kumite junior młodszy (+65 kg), a najlepsza w kategorii kumite młodziczek (-45 kg) okazała się Martyna Gralak (7F). Gratulujemy!

Dziewczęta 2. w Bydgoszczy w unihokeju, chłopcy z jednym zwycięstwem

SportOstatnie dni obfitowały w rozgrywki w ramach Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju. W środę drużyna dziewcząt prowadzona przez panią Katarzynę Jankowiak-Gołatę wywalczyła awans do finału miejskiego. W czwartek zespół pani Agnieszki Jacewicz-Ciarka w czterech meczach zanotował jedno zwycięstwo i nie awansował do dalszych rozgrywek. W piątek ponownie do boju stanęły dziewczęta, które zajęły ostatecznie 2. miejsce w Bydgoszczy. Gratulujemy!

Andrzej Curyl odwiedził naszego SMOKa!

SportPodczas czwartkowych zajęć w ramach programu Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki w naszej szkole odwiedził nas Andrzej Curyl - trener z bardzo dużym dorobkiem - m.in. praca z Kadrami Narodowymi, Mistrzostwa Polski w rozgrywkach seniorskich i młodzieżowych, a obecnie prowadzenie klubu KSKK w Koszalinie. Trener Curyl z ramienia Polskiego Związku Koszykówki ocenia zajęcia prowadzone w poszczególnych SMOKach. Nasze czwartkowe zajęcia dla klasy 5 uzyskały pozytywną opinię.

Koszykarki rozpoczęły ligowy zmagania!

SportW środę (17.10.2018 r.) w naszej szkole odbyło się inauguracyjne spotkanie rozgrywek Wojewódzkiej ligi Młodziczek młodszych (do lat 13). Zmierzyły się dwa zespoły klubu MUKS "MUKS" Bydgoszcz, który współpracuje z naszą placówką. W obu ekipach wystąpiły uczennice naszej szkoły z klas 6B, 5B i 5C. Kolejne mecze naszych koszykarek będą odbywały się z dużą częstotliwością, a najbliższa okazja do kibicowania już w najbliższą sobotę (20.10.2018 r.) o godzinie 10:00.

Kolejne medale Martyny Gralak w karate!

SportW minioną niedzielę (14.10.2018 r.) w Kole (woj. wielkopolskie) odbył się Puchar Wielkopolski w Karate Kyokushyn/Shinkyokushin. W zawodach wystąpiła uczennica naszej szkoły, zawodniczka Bydgoskiego Klubu Kyokushin Karate - Martyna Gralak z klasy 7F. Tradycyjnie Martyna stawała na podium - zajęła 2. miejsce w konkurencji kata dziewcząt 13-14 lat oraz 1. miejsce w konkurencji kumite dziewcząt 13-14 lat -50 kg. Gratulujemy!

1 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym

SportW miniony weekend (12-14 października 2018 r.) w Krakowie odbyło się 1 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym, w którym uczestniczyła uczennica naszej szkoły Karolina Hołda z kl. 6e (zawodniczka klubu MKS Emdek Bydgoszcz). W trzydniowych zawodach osiągnęła bardzo duży sukces, gdyż stanęła na podium, zajmując ostatecznie bardzo wysokie 3 miejsce. W turnieju grały 64 najlepsze zawodniczki w tej kategorii wiekowej w Polsce (32 z rankingu, 16 z eliminacji wojewódzkich i 16 z eliminacji ogólnopolskich). Karolina zakwalifikowała się do turnieju głównego z eliminacji ogólnopolskich, gdzie o 16 ostatnich wolnych miejsc rywalizowało aż 65 zawodniczek z całej Polski. Przed turniejem Karolina zajmowała dopiero 120 miejsce w rankingu ogólnopolskim w kategorii kadetek. Jest to tym większy sukces, gdyż jako 11 latka rywalizowała z zawodniczkami nawet o 3 lata starszymi. Serdecznie gratulujemy.

Koszykarze ze złotymi medalami!

SportW miniony weekend chłopcy z naszej szkoły rywalizowali w XIII Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Basket Cup w Bydgoszczy. Podopieczni Michała Bielca reprezentowali dwie drużyny MKS Novum Bydgoszcz. W pierwszej, która wywalczyła złote medale grali Maksymilian Piątek i Oliwier Siwiak. W drugiej drużynie, która zajęła 5. miejsce występowali Oskar Bębnista, Oskar Goede, Miłosz Woroniecki, Robert Przybysz, Mateusz Zieliński i Szymon Nowak. Gratulujemy!

Lekkoatleci z workiem medali!

SportZa nami kolejny Lekkoatletyczny Czwartek. Reprezentanci naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Jacewicz-Ciarka jak zwykle królowali na podium. Dwukrotnie na najwyższym stopniu stanęła Emilia Teklińska (bieg na 300 metrów i skok wzwyż). Ponadto pierwsze miejsce zdobył Maksymilian Sukowski (skok wzwyż), drugie miejsce - Wiktoria Edel (bieg na 300 metrów), Maja Krzymińska (bieg na 300 metrów), Iga Olszewska (skok wzwyż), Bartosz Tekliński (skok wzwyż). Z kolei na trzeciej pozycji zakończyli rywalizację Robert Przybysz (bieg na 300 metrów), Natalia Runge (bieg na 300 metrów) oraz Agata Teklińska (skok wzwyż). Gratulujemy!