Bieg dla Ignasia

Aktualności
W niedzielę 2.12.18r. przy III LO w Bydgoszczy odbył się charytatywny "Bieg dla Ignasia". Nasza szkoła, jako jeden ze współorganizatorów, także włączyła się w tę akcję - uczniowie oraz maluchy wraz z rodzicami mieli okazję sprawdzić się na krótkim dystansie, natomiast starsi biegacze - na odcinku 5km. Nie zabrakło także nauczycieli, a nawet samego Pana Dyrektora! Nad trasą czuwali nasi wolontariusze z Samorządu Uczniowskiego.

Inscenizacja z okazji Święta Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości odbył się spektakl teatralny zatytułowany
" Teatr Wolnej Myśli pod Białym Orłem" , w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas siódmych i ósmych.
Aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role.Całości dopełniły: kameralna scenografia, prezentacja multimedialna i piosenki.

Półkolonie zimowe

Aktualności

Ogłaszamy nabór na zimowe półkolonie dla uczniów którzy nie ukończyli 10 r.ż. organizowane w naszej szkole przy udziale Urzędu Miasta oraz ośrodka BORPA w terminie 14.01.2019 – 18.01.2019 r., w godzinach 8.30 - 15.00. W ramach półkolonii oferujemy wyżywienie (śniadania i obiady), opiekę wychowawców i wiele atrakcji (m.in. basen, warsztaty, sale komputerowe, wyjścia poza szkołę). Zapisy w szkolnej świetlicy. Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Drzwi otwarte - 14.11.2018 r.

AktualnościSzanowni Państwo, informujemy, że w środę (14.11.2018 r.) odbędą się kolejne w tym roku szkolnym drzwi otwarte. Nauczyciele będą do Państwa dyspozycji w godzinach 17:30 - 19:00.

"Shareyourknowledge"

AktualnościDrodzy uczniowie,
Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie plastyczno-językowympoświęconym kulturze ‘Shareyourknowledge’.
W listopadzie odbędzie się IV edycja tego konkursu ‘The song I love…’. Szczegółowe informacje ->> czytaj więcej.

Konkursie 'English Master of Words 2018'

AktualnościDrodzy uczniowie klas VI - VIII,
zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie 'English Master of Words 2018'. Przeczytajcie regulamin i jeśli jesteście zainteresowani, zgłoście się do swojego nauczyciela j. angielskiego. REGULAMIN

Nasi uczniowie bili rekord w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji!

AktualnościWe wtorek (16.10.2018 r.) 80 uczniów z naszej szkoły brało udział w biciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej zorganizowanym przez Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK we współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! W akcji udział wzięli uczniowie klas sportowych o profilu pływanie i koszykówka - 7A (wych. Monika Dereń-Kowalska), 6B (wych. Agnieszka Jacewicz-Ciarka), 5C (wych. Marek Kowalski) i 5B (wych. Rafał Bejtka).

Drzwi otwarte - 09.10.2018 r.

Aktualności

Szanowni Państwo, informujemy, że we wtorek (09.10.2018 r.) odbędą się pierwsze w tym roku szkolnym drzwi otwarte. Nauczyciele będą do Państwa dyspozycji w godzinach 17:30 - 19:00.

Zawody Wioślarskie

Aktualności

Miło nam poinformować, że na międzywojewódzkich zawodach wioślarskich Kacper Kołodziejski z klasy 8D zdobył srebrny medal w dwójce podwójnej, a w konkurencji czwórek ze sternikiem razem z Darkiem Koperskim z klasy 8D wywalczyli srebrny medal. Gratulujemy!!!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

AktualnościRok szkolny 2018/2019 oficjalnie otwarty. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego oraz minutą ciszy ku przypomnieniu kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dyrektor szkoły, Pan Przemysław Kotłowski, powitał przybyłych uczniów, nauczycieli i rodziców. Życzył wszystkim wielu sukcesów, sił do realizacji swoich pasji i wytrwałości w realizacji celów w nowym roku szkolnym. Szczególnie serdeczne przyjęliśmy najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

AktualnościW piątek 22. czerwca uroczyście zakończyliśmy naukę w roku szkolnym 2017/2018. Podczas spotkań na sali gimnastycznej, okraszonych artystycznymi występami uczniów, zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem. Z rąk Dyrektora szkoły otrzymali je uczniowie osiągający najlepsze wyniki w nauce.
W wolnej, wakacyjnej chwili zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Laureaci konkursów przyrodniczych

AktualnościLaureaci konkursów przyrodniczych w kończącym się roku szkolnym:

Jakub Szczukowski z klasy V e - I miejsce w Okręgowym Konkursie dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "Mój Las" orazł udział w etapie centralnym tego konkursu, za co otrzymał Dyplom uznania z Warszawy

Małgorzata Osińska z Vd - II miejsce, Szymon Zacny z VII a - III miejsce - laureaci w Miejskim Konkursie "Rozpoznawanie drzew i krzewów"

Zniszczony lub zagubiony podręcznik - co zrobić?

Aktualności

Szanowni Państwo, informujemy, że w przypadku zagubienia podręcznika, znacznego zużycia, wykraczającego poza jego zwykłe używanie bądź jego zniszczenia, rodzice są zobowiązani do wpłaty jego równowartości na konto szkoły (nr konta: 45 1240 6452 1111 0010 4800 9103). W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko dziecka, klasę oraz przedmiot.

Ceny książek oraz szczegółowe informacje dotyczące użytkowania podręczników znajdują się w zakładce PODRĘCZNIKI.

biblioteka_8

Gramy o remont łazienki

GRAMY O REMONT ŁAZIENKI
Ruszyła edycja programu „Wzorowa Łazienka”
Jesteśmy jedyną Szkołą w Bydgoszczy biorącą udział w konkursie, mamy 149 rywali….ale warto!
ABY ZAGŁOSOWAĆ WEJDŹ NA STRONĘ
www.wzorowalazienka.pl

SZCZEGÓŁOWY OPIS AKCJI

Bydgoskie Granty Oświatowe

Aktualności

Miło nam poinformować, że X Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej "Człowiek, miasto, maszyna" uzyskał rekomendację komisji i został wsparty finansowo w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych 2018, które przyznawane są dla najlepszych inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych wyróżniających się innowacyjnością, nowatorstwem i oryginalnością.